AktualnościPielęgniarka w grupie Biedronki


Naszą grupę odwiedziła Pani pielęgniarka. Przybliżyła nam swoją pracę, a także rozmawiała z nami na temat zdrowego stylu życia i odżywiania się.

Pielęgniarka w grupie BiedronkiWarsztaty świąteczne


Warsztaty świąteczne...

Warsztaty świąteczneWarsztaty z quillingu


W grupie Biedronki gościliśmy mamę Darii, która nauczyła nas techniki quillingu. Na koniec warsztatów powstała piękna kartka. Dzieci długo po zajęciach jeszcze wykonywały swoje dzieła.

Warsztaty z quillinguRozstrzygnięcie konkursu „Projekt bombki choinkowej”


19 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Miejskiego Konkursu Plastycznego pt. „Projekt bombki choinkowej”. Z naszego przedszkola wzięło udział pięcioro dzieci z grupy Biedronki. Lena została laureatką, a Milenka – wyróżniona. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki pamiątkowe.

Rozstrzygnięcie konkursu „Projekt bombki choinkowej”Zabawa Andrzejkowa


Czary mary wosku lanie -wróżby i taneczne pląsy podczas zabawy andrzejkowej przygotowane przez grupę Pszczoły oraz panie Łucję Kulpę i Annę Machała.

Zabawa AndrzejkowaKanapki


Grupa Tygrysy robiła pyszne kanapki. Było smacznie bardzo zdrowo i kolorowo. No i te niezwykłe czapki. Wyglądaliśmy pięknie. A kanapki pycha. Kto nie jadł niech żałuje.

KanapkiAkademia patriotyczna „Kto Ty jesteś Polak mały”


Grupa Tygrysy przedstawiła na patriotycznej Akademii program artystyczny pt. „Kto ty jesteś Polak mały.” Było bardzo uroczyście. W nagrodę dzieci zwiedziły szkołę poznały również swoich rówieśników z zerówki. To była udana wyprawa. Na koniec był słodki poczęstunek.

Akademia patriotyczna „Kto Ty jesteś Polak mały”Konkurs plastyczny „Patriotyzm w utworach Marii Konopnickiej”


Ostatnio byliśmy organizatorem finału Konkursu Patriotycznego pt. „Patriotyzm w twórczości M. Konopnickiej”. Dzieci wykonały przepiękne prace. Każde dziecko otrzymało nagrodę. Honorowym gościem był przewodniczący stowarzyszenia Stalowi Patrioci pan Piotr Serafin. Piękny występ dzieci z gr Tygrysy uświetnił finał konkursu.

Konkurs plastyczny „Patriotyzm w utworach Marii Konopnickiej”Odwiedziny w redakcji Sztafeta


Ostatnio dzieci z Grupy Tygrysy odwiedziły miejsce gdzie powstaje gazeta Sztafeta. Dowiedziały się jak i kto pisze artykuły do gazety. Było bardzo ciekawie i interesująco. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Odwiedziny w redakcji SztafetaWycieczka do Nadleśnictwa Stalowa Wola – Rozwadów


Z okazji Święta Drzewa dzieci z grupy Pszczoły wybrały się razem z grupą Plastusie na wycieczkę. Oglądaliśmy ciekawą ekspozycję leśną, film animowany. Spacerowaliśmy ścieżką rekraacyjną.

Wycieczka do Nadleśnictwa Stalowa Wola – RozwadówŚwięto Pieczonego Ziemniaka


Grupa Pszczoły zorganizowała Piknik Rodzinny z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Wspólny grill, zabawy, wykopki w piaskownicy. Aura nam dopisała i humory też.

Święto Pieczonego ZiemniakaOdwiedziny Weterynarza


Gościliśmy w grupie Pszczoły Panią Weterynarz. Dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się wobec nieznajomych zwierząt na ulicy, jak dbać o zwierzęta. Grupa Pszczoły zorganizowała zbiórkę karmy w całym przedszkolu dla podopiecznych schroniska „Psia Przystań” w Stalowej Woli.

Odwiedziny WeterynarzaSałatka owocowa


Grupa pszczoły przygotowała zdrową i smaczną sałatkę owocową oraz smaczne i zdrowe jeże-z owoców.

Sałatka owocowaDzień Chłopaka


Wszystkie dziewczynki z grupy Pszczoły pamiętały o Dniu Chłopaka- przygotowałyśmy wspaniałe niespodzianki z tej okazji. Dziękujemy mamie Hani za pyszne babeczki-smakowały nam bardzo.

Dzień ChłopakaPani Jesień w grupie Pszczoły


W grupie Pszczoły powitaliśmy Panią Jesień -Panią Anię, która przyniosła przedszkolakom kosz jesiennych skarbów.

Pani Jesień w grupie PszczołyKonkurs piosenki Żyj Zdrowo Kolorowo


Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 15. Nagrody zdobyli: Nikola Niszczota z grupy Tygrysy, Patryk Turański z grupy Biedronki. To był naprawdę piękny występ.

Konkurs piosenki Żyj Zdrowo KolorowoMistrzostwa Przedszkolaków w piłce nożnej


Dzieci z grup: Tygrysy i Biedronki pojechały do Muzeum Regionalnego w Rozwadowie. To była piękna wycieczka .Pojechaliśmy autobusem i wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych oraz wystawie opowiadającej o powstaniu i historii pierwszej osady na terenie naszego miasta zwanej Pławem.

Mistrzostwa Przedszkolaków w piłce nożnejWycieczka do Muzeum


Dzieci z grup: Tygrysy i Biedronki pojechały do Muzeum Regionalnego w Rozwadowie. To była piękna wycieczka .Pojechaliśmy autobusem i wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych oraz wystawie opowiadającej o powstaniu i historii pierwszej osady na terenie naszego miasta zwanej Pławem.

Wycieczka do MuzeumWycieczka na Komendę Policji


Grupa Tygrysy i Motyle odwiedziła Komendę Policji . Zwiedziliśmy Komendę. Zobaczyliśmy policyjne samochody .Na koniec zwiedziliśmy siłownię, na której ćwiczą policjanci. Dzieci posłuchały wykładu jak dbać o swoje bezpieczeństwo i jak zachowywać się dobrze w domu i przedszkolu.

Wycieczka na Komendę PolicjiZdrowe kanapki w Krasnalach


W piątek 27 października dzieci z grupy Krasnale podjęły wielkie wyzwanie; postanowiły zrobić pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Na stołach zagościły świeże warzywa; sałata, rzodkiewka, pomidory, ogórki, papryka, a także szczypiorek i pietruszka. Nie zabrakło także wędliny, serów, jajek, pieczywa oraz przyborów kuchennych potrzebnych do pracy. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem, samodzielnie lub z niewielką pomocą pań smarowały, układały produkty tworząc ciekawe kompozycje. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę smakowicie.

Zdrowe kanapki w KrasnalachWycieczka na pocztę


Dnia 20 października dzieci z grupy Krasnale wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie się z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Poznały także drogę listu, paczki i innych przesyłek. Poza tym dzieci wysłały list do przedszkola. Radość była ogromna. Wizyta na poczcie była też okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Wycieczka na pocztę


Pasowanie Krasnali


Dnia 18.10.2017r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka najmłodszej grupy wiekowej Krasnali. Dzieci razem z wychowawczyniami przygotowały program artystyczny, na który przybyli zaproszeni rodzice i dziadkowie. Część artystyczną zakończyło przyrzeczenie Krasnali, picie soku z cytryny, oraz pasowanie wielkim ołówkiem dokonane przez panią dyrektor przedszkola Danutę Szular. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a w sali na przedszkolaków czeka słodki poczęstunek.

Pasowanie KrasnaliRok 2017/2018Zajęcia adaptacyjne


Dnia 30 sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci z grupy Krasnale. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i zabawach zorganizowanych przez wychowawczynie grupy. Największym powodzeniem cieszyły się zabawy ruchowe na sali gimnastycznej z balonami i chustą animacyjną. Podczas tych zajęć dzieci zapoznały się z pomieszczeniami przedszkola: salą gimnastyczna, łazienką oraz salą zajęć grupy Krasnale. Na koniec wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały odznaki dzielnego przedszkolaka.

Zajęcia adaptacyjneTurniej piłkarski Rodziców Przedszkolaków


Dnia 28 maja rozegrano turniej Piłkarski Rodziców Przedszkolaków z Przedszkoli ze Stalowej Woli. Wzięło w nim udział 16 drużyn. Z radością możemy dodać że, po niezwykle zaciętej i wyrównanej grze nasza drużyna zajęła trzecie miejsce i wygrała puchar oraz nagrodę pieniężną, za którą zakupione zostaną rowerki dla naszych dzieci .Do spotkania za rok.

Turniej piłkarski Rodziców PrzedszkolakówRzepka


Dnia 1 Czerwca oglądaliśmy w naszym Przedszkolu przepiękny teatrzyk pt. Rzepka. Teatrzyk był niespodzianką dla naszych milusińskich z okazji Dnia Dziecka. Wystawili go Rodzice i Nauczyciele. Było pięknie i bardzo kolorowo. Najpiękniejsze były w nim oczywiście najmłodsi aktorzy czyli śliczne i szalone żabki .Kochani Rodzice Dziękujemy.

RzepkaMobilne warsztaty kulinarne „Zabawa w gotowanie”


Grupa Tygrysy piekła zdrowe owsiane ciasteczka. Była to praca, ale też fajna zabawa.

Mobilne warsztaty kulinarneMistrzostwa przedszkolaków w piłce nożnej


W czerwcu dzieci z naszego Przedszkola, wzięły udział w Mistrzostwach Przedszkolaków w piłce nożnej. Było bardzo radośnie i bardzo piłkarsko. Mamy nadzieję ze spotkamy się tutaj za rok. Pogoda i humory dopisały.

Mistrzostwa przedszkolaków w piłce nożnejWycieczka do CEZ


Dzieci z grupy „Pszczoły” wybrały się do Centrum Edukacji Zawodowej. Tam dzieci zapoznały się z klockami technolego oraz z drukarkową 3D. Odbyły się warsztaty plastyczne z pokazem laserowym. Dzieci były bardzo zadowolone.

Wycieczka do CEZWycieczka do Sandomierza


Dnia 25.05.2017r. Dzieci z grupy Biedronki razem z paniami wyjechały na wycieczkę do Sandomierza. Wyjeżdżaliśmy rano . Padał deszcz. W Sandomierzu pod Bramą Opatowską przywitała nas pani przewodnik. Na dalsze zwiedzanie mieliśmy już ładną pogodę. Zwiedziliśmy rynek , zbrojownię i podziemia. Przeszliśmy również przez ucho igielne. W zbrojowni wysłuchaliśmy Sandomierskiej legendy o Tatarach i dzielnej Halinie. W podziemiach było trochę "strasznie" ale duchów nie spotkaliśmy Na placu zamkowym kupiliśmy sobie piękne pamiątki i zjedliśmy przygotowany dla nas posiłek.. Na zakończenie wycieczki odbyliśmy rejs statkiem i od kapitana otrzymaliśmy super pieczątki. Bardzo zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Wycieczka do SandomierzaZdrowa Nutella


Zdrowo się odżywiamy - wspólnie przygotowujemy zdrową wersję Nutelli do jedzenia.

Zdrowa NutellaDzień Mamy i Taty


Grupa Krasnale prezentuje program słowno-muzyczny dla swoich Rodziców.

Dzień Mamy i TatyMadejówka fajna jest…


Grupa Tygrysy wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego. Dzieci zobaczyły różne ptaki i zwierzęta żyjące w ich naturalnym środowisku. Miały też możliwość głaskania ich i karmienia. Była przejażdżka na koniu oraz jazda bryczką, trampolina oraz inne atrakcje. Po wyczerpującej zabawie bardzo dzieciom smakowały placki, ciasto i kiełbaski z grilla.

Madejówka fajna jest…Obchody Dnia Niezapominajki


Grupa Krasnale sadzi kwiatki – niezapominajki na rabatce przy przedszkolu. Dzieci pamiętają o obchodach Dnia Polskiej Niezapominajki.

Obchody Dnia NiezapominajkiWycieczka do Ośrodka Sportu Mosir Motyle i Plastusie


Dzieci mogły zwiedzić sale treningowe , silownie ,halę do gry w koszykowkę oraz baseny odkryte i hale basenu krytego. Wspaniałe atrakcję .Dzieci bardzo duzo zobaczyły a czuły sie jak w domu ..Oprowadzał nas Pan A Chmielewski Bardzo dziękujemy to była super wycieczka .

Wycieczka do Ośrodka Sportu Mosir Motyle i PlastusieWizyta w Straży Pożarnej Motyle i Pszczólki


Wspaniała wycieczka .Ogladalismy samochody do zadań specjalnych ich wyposażenie słuchalismy na czym polega praca strażakow. Dzieci mogły przymierzyć stroje i usiaść za kierownicą wozu strażackiego .Pogoda i humory były na medal .

Wizyta w Straży Pożarnej Motyle i PszczólkiZabytki naszego miasta


Poznajemy ciekawe miejsca i zabytki w najbliższym otoczeniu. Ostatnio przedszkolaki z grupy Pszczoły i Motyle odwiedziły Kościół św. Floriana i Bożego Miłosierdzia. Ksiądz proboszcz Balicki przyjął nas bardzo serdecznie. Było bardzo ciekawie. Każdy otrzymał pamiątkowe obrazki.

Zabytki naszego miastaWizyta w Bibliotece Pedagogicznej


Pani z biblioteki czytała nam bajkę pokazując niezwykłe rysunki z zaczarowanym pudełku z obrazkami. Potem zwiedzaliśmy sale z książkami i wystawę prac z wikliny.

Wizyta w Bibliotece PedagogicznejOzdoba wielkanocna


Nasze przedszkolaki brały udział w konkursie na ozdobę wielkanocną. Wszyscy bardzo się starali a prace były bardzo klorowe i różnorodne. Wyróżnienie za bardzo ciekawą pracę otrzymał Mikołaj Dubaj z Grupy Motyle. Gratulujemy Mikołaju. Bardzo jesteśmy z Ciebie dumni.

Ozdoba wielkanocnaDzień Flagi


Bralismy udział w uroczystosci Dnia Flagi organizowanej przez Przedszkole 18. Uroczystosc odbyła się w Osiedlowym Domu Kultury. Było bardzo uroczyście i patriotycznie.

Dzień FlagiPrzedszkolaków dobre rady na złe odpady


25.04.2017r. w Przedszkolu nr 4 odbył się finał IX wojewódzkiego konkursu ekologicznego pt. "Przedszkolaków dobre rady na złe odpady" pod hasłem "Twórcze Przedszkolaki". Oprócz zbiórki baterii i puszek aluminiowych, zadaniem konkursu było wykonanie "EKO książki 3D" z dowolnych surowców wtórnych i materiałów ekologicznych. Eko książkę w dniu finału zaprezentowała Julia G. z grupy Pszczoły.

Przedszkolaków dobre rady na złe odpadyKonkurs Czysta Woda


Nasze Przedszkole bierze udział w konkursie Zdrowa Woda organizowanym przez Firmę Żywiec. Dzieci poznają znaczenie czystej wody, również to jak o nią dbać i ją szanować. Uczą się piosenek mówiących o jej walorach zdrowotnych. Z plastikowych butelek wykonujemy domek. Może wygramy glowną nagrodę. Praca nie jest łatwa, ale grunt to dobry humor.

Konkurs Czysta WodaRatujemy kasztany


Na naszym ogrodzie jest piekny kasztanowiec. Jesienią bardzo lubimy zbierać kasztany, które z niego spadają. Nie chcemy aby chorował więc postanowilismy zadbać o jego zdrowie. Mamy nadzieję, że nie będzie chorował. Dbamy o nasze środowisko. W tych działaniach pomagła nam bardzo mama Kasi Bąk z Pszczół. Dziękujemy.

Ratujemy kasztanyCzyste Powietrze


Nasze Przedszkole bierze udział w programie Czyste Powietrze organizowanym przez Stację sanepidu w St. Woli. Biorą w niej udział dzieci z grup najstarszych.W ramach projektu prowadzone są zajecia z ekologii i edukacji przyrodniczej w terenie.Cykliczne pogadanki i wystawki wzbogacają świadomość wychowankow zakresie zagrożeń i możliwosci ochrony naszego zdrowia przed smogiem.

Czyste powietrzePyszne Kanapki w grupie Motyle


Dzieci z Grupy Motyle robiły samodzielnie pyszne i zdrowe kanapki.Same wybierały produkty ,Którymi dekorowały swoje smakowity dzieła . Były one piękne kolorowe wiosenne i bardrzo smaczne .To tak jakby wiosna zawitała do naszej sali .Pani Basia czuwała nad wszystkim .Ale byyły pyszne .Kto nie jadł niech żałuje.

KanapkiZbieramy nakręti .Pomagamy Kubusiowi


Mały chłopczyk Kuba jest bardzo chory .Pomagamy mu walczyć z chorobą zbierając nakrętki .Jesteśmy bardzo pracowici .Codzienne zanosimy pełne reklamówki do wielkiego kosza ,ktory mamy w przedszkolu. .Dziękujemy wszystkim którzy trudzą się przynosząc je do przedszkola Moze Kubuś kiedyś nas odwiedzi i wtedy zrobimy sobie pamiatkowe zdjęcie .

NakrętkiMemoriał Pływacki Jana Pawła II


Dzieci z naszego przedszkola,wychowawcy i rodzice wzieli udzia łw Memoriale Pływackim organizownym przez Parafię Akademicką KUL w Stalowej Woli .Zdobyliśmy piękne medale i pamiatkowe dyplomy.Było jak co roku fantastyczni. Humory i dobra zabawa to rzecz bezcenna.Pani Asia nas zmobilizowała. Dziękujemy Pani Asiu.

Memoriał pływackiSadzenie bratków w Grupie Motyle


Dzieci z Grupy Motyle posadziły piękne, kolorowe wiosenne bratki na naszym ogrodzie. Nasze Przedszkole pięknieje, szczególnie na wiosnę. Będziemy o nie dbać. W sadzeniu pomagała nam Pani Stasia i Pani Beatka.

BratkiOlimpiada sportowa


Dnia 17 lutego na hali MOSiR odbyła się olimpiada sportowa przedszkolaków. Przyświecało nam hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Było bardzo sportowo i kolorowo. Zdobyliśmy piękne nagrody i pamiątkowe medale.

OlimpiadaKanapki


14.03.2017r. dzieci z grupy Krasnale samodzielne przygotowały pyszne i zdrowe II śniadanie. Przedszkolaki już dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do pracy. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki były nie tylko smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

KanapkiZabawa karnawałowa


"Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie. Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców. Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło."
Przedszkolaki świetnie bawiły się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy pięknej muzyce. Taka zabawa odbywa się w naszym przedszkolu co roku i co roku towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia szczególnie dla tych najmłodszych.

Zabawa karnawałowaJasełka


Coroczną tradycją w naszym Przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Już od kilku dni nauczyciele wspólnie z przedszkolakami przygotowywali różnorodne stroje i dekoracje. Dzieci uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że wszyscy z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę. Była: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Zgodnie z tradycją, na koniec występów dzieci podzieliły się z najbliższymi białym opłatkiem. Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok, będą nam przypominały pamiątkowo wykonane zdjęcia.

JasełkaRozstrzygnięcie konkursu Projekt bombki choinkowej


W grudniu odbyło się rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Plastycznego "Projekt bombki choinkowej" organizowanego przez Społeczną Szkołą Podstawową nr 1. Konkurs adresowany był do dzieci 5-6 letnich z przedszkoli naszego miasta. W konkursie wzięły udział dziewczynki z grupy "Pszczoły" i "Tygrysy".

Konkurs bombki choinkowejMikołaj


"Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy.."
6 grudnia 2016 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. ¦w. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

¦w. MikołajRozstrzygnięcie konkursu zbiórki surowców wtórnych


Już po raz siódmy w Stalowej Woli rozstrzygnięto konkurs zbiórki surowców wtórnych organizowany przez Miejski Zakład Komunalny i Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta.
W VII edycji konkursu wzięło udział 18 placówek szkolno- wychowawczych ze Stalowej Woli. Wspólnymi siłami udało się zebrać 35 ton makulatury, 5,6 tony sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 300 kg nakrętek.
W konkursie zbiórki makulatury nasze Przedszkole zajęło I miejsce. Udało nam się zebrać ponad 22 kg makulatury w przeliczeniu na jedno dziecko.

Konkurs makulatury


Sadzenie drzewek


Dnia 22.11.2016r. posadziliśmy w naszym ogrodzie drzewa. Dzięki pomocy Urzędu Miasta dostaliśmy 6 pięknych drzew. Każda grupa posadziła swoje towarzysząc przy sadzeniu panom z Zieleni miejskiej. Będziemy o nie dbać. Będą rosły razem z nami.
Motyle - Katalpa
Tygrysy - Akacja kulista
Pszczoły - Jarząb turyngski
Krasnale - Wiśnia kulista
Plastusie - Klon kulisty
Biedronki - grusza

Sadzenie drzewek


Bieg z okazji 11 listopada

11 Listopada 2016 o godz. 11:00 dzieci z naszego przedszkola z różnych grup wraz z rodzicami wzięły czynny udział w XXIV Ogólnopolskim Ulicznym Biegu Niepodległościowym. Celem imprezy było uczczenie ¦więta Niepodległości RP, popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku. Upowszechnienie sportu wśród dzieci, mieszkańców miasta i powiatu Stalowa Wola. Dużo było wspólnej zabawy i radości. Bieg NiepodległościDzień Niepodległości

W tym roku obchody ¦więta Niepodległości miały szczególnie uroczystą oprawę. Dzieci z grupy Biedronki przygotowane przez P.Bożenę Niemiec, Wiesławę Telkę, Dorotę Szpyt, Marię Błądek w odświętnych strojach z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami z dumą prezentowały przygotowany program. Uroczystość rozpoczęła się od pięknego tańca - poloneza, po nim nastąpiła część artystyczna. Dzieci słowem i piosenką oddawały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do ojczyzny. Prezentowany w Domu Pomocy Społecznej program wzruszył do łez pensjonariuszy, którzy wspólnie śpiewali piękne żołnierskie pieśni z dawnych lat "O mój Rozmarynie", "Pierwsza Brygada", "Piechota", "Pierwsza Kadrowa" oraz Hymn Polski. Wysłuchaliśmy również przygotowanego przez pensjonariuszy MOPS programu oraz odwiedziliśmy wystawę prac artystycznych, po której oprowadziła nam Pani Kierownik MOPSu.
"Biedronki "swój program zaprezentowały również w przedszkolu. Dzieci i Panie z zaangażowaniem śpiewały wyżej wymienione pieśni. Wykonawców nagrodzono wielkimi brawami oraz cukierkami. Dzień NiepodległościKonkurs plastyczny

Dnia 26 10 2015 r. w Przedszkolu nr 7 odbył się finał konkursu plastycznego pt. Dziecko w twórczosci M. Konopnickiej. W konkursie wzięło udział 28 dzieci z 12 stalowowolskich przedszkoli. Piękna dekoracja i występy dzieci z naszego przedszkola uświetniły galę rozdania nagród. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Było pięknie, bajkowo i kolorowo. Paniom z kuchni dziękujemy za pyszne mufinki, którymi ugościliśmy małych artystow. Do zobaczenia za rok. Konkurs plastycznyJedziemy na wycieczkę

W dniu 18.10 grupa Tygrysy wybrała się na wycieczkę do Ciemnego Kątu. Wyprawa autobusem dla niektórych dzieci była nowością. Dzieci wraz z paniami przeszły ścieżką edukacyjną, poznając rośliny, zwierzęta, krzewy i drzewa, które występują w Nadleśnictwie Rozwadów. Zbierały też wszystkie napotkane grzyby, które póżniej segregowały na jadalne i niejadalne. W tym czasie rodzice przygotowywali ognisko, grill, smaczne skrzydełka, kiełbaski i ciepłe napoje dla strudzonych wędrowców. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała i już nie mogą się doczekać następnej. Ciemny KątKsiążka moim przyjacielem

Tygrysy wybrały się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia o bajkach. Księżniczka Lukrecja wprowadziła dzieci w świat bajek. Były ciekawe konkursy, zawody, współdziałanie w zespołach i czytanie. Zajęcia w nowej formie bardzo się dzieciom podobały. Na pewno będziemy jeszcze korzystać z takiej formy zajęć, kontynuując współpracę z biblioteką. W biblioteceŻyjmy zdrowo kolorowo

Pod takim hasłem grupa Tygrysy robiła soki owocowe. Dzieci świetnie radziły sobie z obieraczkami i nożykami. Wspólne działanie przyniosło dużo radości. Witaminki zawarte w wyciskanych sokach dają dzieciom zdrowie, odporność. Prowadzenie takich zajęć uczy zdrowego stylu życia. I tak rosną mali pomocnicy swoich mam. Robimy sokiWycieczka do Jednostki Wojskowej w Nisku

Dzieci z grupy Motyle i Pszczoły odwiedziły żołnierzy z Jednostki Wojskowej w Nisku. Tatuś naszego Ksawerego był naszym przewodnikiem. Atrakcji było co nie miara. Wrócimy tu za rok. NiskoWycieczka - Kępie Zaleszańskie grupa "Biedronki" razem z Paniami Bożenką, Wiesią, Marysią.

Dnia 23.09.2016r. w piękny słoneczny dzień wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego do pobliskiej miejscowości Kępie Zaleszańskie, prowadzonego przez państwo Agnieszkę i Mariusza Pachla. Na terenie gospodarstwa czekało nas wiele atrakcji: oglądanie stajni, w której znajdowały się konie, jazda bryczką po okolicy, jazda dzieci na kucyku, pieczenie kiełbasy nad ogniskiem. Pani Agnieszka z pasją opowiadała o koniach które bardzo kocha i opiekuje się nimi. Dzieci mogły poznać wygląd i życie wielu zwierząt, nie tylko koni, ale kóz. Mogły same zapoznać się z pielęgnacją konia pod czułą opieką pani Agnieszki, która asekurowała prace pielęgnacyjne kucyka. Po tych czynnościach dzieci mogły dosiąść kucyka i zrobić kila rund na specjalnym torze. Korzystały również z atrakcyjnego placu zabaw i przygotowanych posiłków. Z zainteresowaniem brały udział w warsztatach przygotowanych przez panią Kasię, która jest instruktorem jazdy konnej i prowadzi w stadninie zajęcia. Zbyt szybko nadszedł czas powrotu do przedszkola, ale będziemy miło wspominać pobyt w stadninie i jej gościnnych gospodarzy. Zostały nam miłe wspomnienia oraz zdjęcia z wycieczki. Kępie ZaleszańskieWyjście na MOSiR

W dniu 16.09.2016r. dzieci z grupy "Biedronki" razem z Paniami Bożenką, Wiesią, Marysią, Dorotką uczestniczyły w odlotowym "szaleństwie" zorganizowanym w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Rozgrywki piłkarskie odbywały się na stadionie piłkarskim MOSiR w Stalowej Woli. Dzieci z naszej grupy poradziły sobie bardzo dobrze w organizowanych rozgrywkach piłkarskich. Nasi mali piłkarze wygrali wszystkie mecze. To duży sukces. Dzieci otrzymały wiele nagród oraz każde dziecko dostało medal, natomiast przedszkole otrzymało dyplom. Mamy nadzieję, że sukcesy naszych sportowców będą się powtarzać częściej, bowiem nasze dzieci trenują z wielkim zapałem piłkę nożną. Zapraszamy do galerii zdjęć. Mali piłkarzeKuchenne rewolucje

Próbowaliśmy upiec szarlotkę. Nie było to takie proste, ale udało się. Niestety, zdjęcia szarlotki, w tym całym zamieszaniu nie zrobiliśmy. A była naprawdę pyszna. Kuchenne rewolucjeWycieczka do biblioteki

Dzieci z grupy Motyle odwiedziły niedawno bibliotekę dla dzieci. Dowiedziały się jak można z niej wypożyczać bajki. Zwiedziliśmy również najciekawsze miejsca w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej. W biblioteceWycieczka na Komendę Policji

Dzieci z Grupy Motyle odwiedziły Komendę Policji. Było bardzo ciekawie. Mogliśmy porozmawiać z Panem Policjantem o bezpieczeństwie w przedszkolu i w czasie przechodzenia przez jezdnię. Oglądaliśmy również radiowozy, do których każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy policjant. Na komendzie policjiRok 2016/2017Teatr Rodzice - Dzieciom

Po raz pierwszy w tym roku nasze przedszkole przedstawiło teatrzyk dla dzieci pt. "Zielony Kapturek". Aktorami w tym spektaklu byli rodzice uczęszczających dzieci i pracownicy naszej placówki. Było pięknie, kolorowo. Dzieci i zaproszeni goście uznali, że taka akcja to świetny pomysł. Teatr Rodzice - DzieciomDzień Dziecka

01.06.2016r. w naszym przedszkolu zorganizowano zabawę z okazji Dnia Dziecka. świetna zabawa przy dĽwiękach muzyki, konkursy, niespodzianki, zabawa z chustą Klanzy. Było naprawdę wspaniale. Dzień DzieckaDzień Mamy i Taty

..... Dzień Mamy i TatyPiknik Rodzinny

21.05.2016r. na terenie PSP 4 zorganizowano po raz kolejny piknik wspólnie ze Szkołą Podstawową Nr 4. Nasze przedszkole prezentowało się imponująco. Występy dzieci w kolorowych strojach zachwyciły rodziców. Konkursy i pełen wybór atrakcji pozwoliły bawić się doskonale dorosłym i dzieciom. Piknik RodzinnyNiezapominajka

........ NiezapominajkaII Olimpiada Przedszkolaków

Dnia 01.05.2016r. na stadionie MOSiR odbyła się II Olimpiada Przedszkolaków. Przedszkole nr 7 reprezentowały dzieci z grupy Tygrysy razem ze swoimi rodzicami. Nasi wychowankowie zdobyli II miejsce otrzymując pamiątkowe medale i nagrody. Było pięknie, słonecznie, wesoło i kolorowo. II Olimpiada PrzedszkolakówKonkurs ekologiczny

W Przedszkolu Nr 4 odbył się konkurs ekologiczny "Dobre rady na odpady". W tym roku celem konkursu było wykonanie instrumentu muzycznego z odpadów i tworzyw wykorzystywanych powtórnie. Nasze przedszkole reprezentowała Ola Sołtys z grupy Motyle. Jesteśmy bardzo dumni z Oli, pięknie grała na swojej perkusji. Konkurs ekologicznyŻołnierz

W naszym przedszkolu gościliśmy tatę Ksawerego, który jest żołnierzem i pracuje w Jednostce Wojskowej w Nisku. Opowiadał dzieciom o stroju i wyposażeniu, zadaniach w pracy żołnierzy. Każdy mógł przez chwilę poczuć się. Żołnierz¦więto Flagi

2 Maja ¦więto Flagi

W dniu 28.04.2016 r. przedszkolaki z gr. "Pszczoły" wybrały się do Spółdzielczego Domu Kultury , aby wspólnie z kolegami ze stalowowolskich przedszkoli uczcić święto Flagi Narodowej. Dzieci obejrzały występy kolegów i koleżanek z Przedszkola nr 18 – organizatora uroczystości – na temat przypadającej 1050 rocznicy Chrztu Polski. Odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. Na zakończenie każde przedszkole otrzymało dyplom uczestnictwa i książeczkę o treściach patriotycznych. Takie uroczystości to prawdziwa lekcja patriotyzmu dla przedszkolaków i ich nauczycieli. ¦więto FlagiBratki

Dzieci z grupy Motyle sadziły bratki przed naszym Przedszkolem. Dzięki rodzicom, którzy zakupili kwiaty nasze Przedszkole pięknieje każdego dnia.

Bratki

Konkurs plastyczny Razem ze słonkiem - Przedwiośnie

----------

Konkurs plastyczny Razem ze słonkiem - Przedwiośnie

Folijka

Dzieci z grupy „Pszczoły” wraz z nauczycielami wykonały przyjaciółkę dla Gryzmołka z programu Jim Jam z kanału Polsat. Folijka była wykonana na konkurs ekologiczny z surowców wtórnych. Następnym krokiem było głosowanie na tę postać. Znaleźliśmy się w gronie 100 najlepszych prac.

Folijka

Powitanie wiosny

W dniu 31.03.2016r. przedszkolaki z naszego przedszkola z grupy Pszczoły wystąpiły w przedstawieniu pt. "Powitanie Wiosny". Występ był wspaniały, stroje wykonane przez rodziców. Można było podziwiać kunszt aktorski naszych przedszkolaków. W tym dniu było bardzo radośnie i wesoło, że wreszcie nadeszła wiosna.

Powitanie wiosny

Jak zostać szkolnym detektywem

Jak zostać szkolnym detektywem Dnia 08.03.2016r. w ramach współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową Nr 4 dzieci z grupy Tygrysy razem z Paniami uczestniczyły w zajęciach pt. "Jak zostać szkolnym detektywem."

Jak zostać szkolnym detektywem

"Ja i moja wyprawa morska" zajęcia otwarte dla rodziców

"Ja i moja wyprawa morska" zajęcia otwarte dla rodziców

Płynie łódź moja wzburzonym morzem,

Brzegu nie widać, wiatr w żagle wieje,

Inny by pewnie już stracił głowę,

Ja się tylko śmieję…

Pod takim hasłem dnia 3.03.2016r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci z grupy Tygrysy razem ze swoimi rodzicami odbyły prawdziwą morską przygodę, uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach, kreśliły morskie fale, rozpoznawały swoje imiona. Morska przygoda w grupie trwała jeszcze do końca tygodnia.Program artystyczny w DPS

W ramach współpracy z DPS – em w Stalowej Woli dzieci z grupy Tygrysy razem z wychowawczyniami M. Gierak i I. Raczyk zaprezentowały dla podopiecznych i pracowników program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkim podopiecznym dzieci wręczyły wykonane przez siebie laurki.

Program artystyczny w DPS

Kącik regionalny

"Cudze chwalicie, swego nie znacie…" - pod takim hasłem dzieci i Panie z grupy Tygrysy zorganizowały kącik z dziedzictwa kulturowego. Wyeksponowano przedmioty codziennego użytku stosowane w gospodarstwach domowych w regionie lasowiackim. Przy tej ekspozycji panie ze wszystkich grup miały możliwość przeprowadzenia zajęć tematycznych. Kącik cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Pomoc w zorganizowaniu wystawy okazali również rodzice, wypożyczając do kącika własne, ciekawe eksponaty.

Kącik regionalny

I Festiwal Kolęd i Pastorałek "Dziecięce Kolędowanie"

42 dzieci z powiatu stalowowolskiego wystąpiło w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli. Podczas I Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Dziecięce Kolędowanie". Najmłodsi zaśpiewali tradycyjne kolędy, pastorałki i bożenarodzeniowe piosenki. Pomimo, że okres świąteczny jest już dawno za nami, dzieciaki przypomniały wszystkim o polskiej kulturze i świątecznych tradycjach. Wykazały się muzykalnością oraz odwagą występu na dużej scenie. W pierwszej kategorii wiekowej z naszego przedszkola nagrody otrzymali:

 • "Złota Gwiazdka" – Patryk Turański z grupy "Pszczoły"
 • "Srebrna Gwiazdka" – Julia Gałka z grupy "Pszczoły"
 • Wyróżniona została Martyna Domańska z grupy "Tygrysy"

Konkurs został zorganizowany przez Komisję Międzyzakładową MOZ Pracowników Oświaty NSZZ "Solidarność" w Stalowej Woli.

I Festiwal Kolęd i Pastorałek

Dzień Babci i Dziadka

W dniach 21.01.2016r. i 22.01.2016r. obchodziliśmy uroczyście w naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Każda z grup przedszkolnych przygotowała program słowno - muzyczny na tę uroczystość. Po przedstawieniu dzieci rozdawały przepiękne prezenty dla swoich dziadków. Następnie odbył się wspólny poczęstunek. Goście byli bardzo wzruszeni.

Zabawa karnawałowa

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 15.01.2016r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa karnawałowa. Poprowadzili ją zespół muzyczny. Wszystkie dzieci były przepięknie poprzebierane w różnorodne stroje. Zabawa udała się.

Zabawa karnawałowa

Andrzejki

W przedszkolu zabawa

Andrzejek to czas

Niech magia i wróżba

Królują wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy

Zabawa dalej, start... .

Andrzejkowe święto. Andrzejkowe mamy święto. Co się dzisiaj nam wywróży? Mamy miskę pełną wody, wosk w garnuszku i klucz duży … Andrzejki to wieczór wróżb. Wtedy to dziewczynki, a nawet chłopcy, chcą dowiedzieć się o swoim przyszłym losie. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

Andrzejki

Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

Dnia 26 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego w Przedszkolu nr 15. Dzieci pięknie interpretowały utwory Brzechwy i Tuwima. Nasze Przedszkole reprezentowali Kuba i Kacper z grupy "Pszczoły". Każde dziecko dostało pamiątkowy dyplom no i oczywiście nagrodę.

Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

Ratuj Lasy – Zbieraj Makulaturę

Ratuj Lasy – Zbieraj Makulaturę 16 listopada, o godz. 10.00 w MDK odbyła się uroczystość rozdania nagród w ramach VI edycji konkursu zbiórki makulatury "Ratuj Lasy – Zbieraj Makulaturę", zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (elektrograty) oraz zbiórki plastikowych nakrętek.

Cykliczną akcję organizują wspólnie: Wydział Gospodarki Odpadami UM w Stalowej Woli oraz MZK Sp. z o.o. Nasze Przedszkole po raz kolejny zdobyło pierwsze miejsce. Udało się zebrać ponad 26 kg makulatury na dziecko. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujęmy.

Ratuj Lasy – Zbieraj Makulaturę

Pszczoły w Bibliotece

4 listopada 2015 roku stalowowolską MBP odwiedziły maluszki z grupy "Pszczoły" Przedszkola nr 7 w Stalowej Woli. Dzieciaki poznały bibliotekę, a szczególnie Multitekę, gdzie wspólnie z rodzicami mogą zajrzeć i wypożyczyć kolorowe książki. Bibliotekarka przeczytała im także ciekawą bajkę.

W Wypożyczalni dzieciaki dowiedziały się interesujących rzeczy na temat funkcjonowania biblioteki, a w Czytelni zobaczyły opasłe tomy encyklopedii. Podobało się im również w Wypożyczalni Książki Mówionej, gdzie wspólnie z bibliotekarkami i opiekunkami wysłuchały kilku opowiadań z płyt CD.

Pszczoły w Bibliotece

Jesienią, jesienią sady się

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Dnia 22 października w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego do utworów M. Konopnickiej pt. "Jesienią, jesienią sady się rumienią". W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich stalowowolskich przedszkoli. Dla zaproszonych gości grupa Tygrysy przygotowała program artystyczny. Wszystkim uczestnikom konkursu Pani Dyrektor przedszkola Danuta Szular wręczyła pamiątkowe nagrody.

Jesienią, jesienią sady się

Wycieczka na pocztę

W październiku dzieci z grupy "Pszczoły" udały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego mieszczącego się przy ulicy Popiełuszki. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą listonosza, poznanie Urzędu Pocztowego od zaplecza. Wizyta ta poprzedzona była zajęciami , na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. Wszystkie dzieci z wielkich zainteresowaniem słuchały pracowników poczty.

Wycieczka na pocztę

Kanapki

Dzieci z grupy "Pszczoły" wraz z paniami wykonały kanapki z różnych, zdrowych produktów przyniesionych z domu (chleb pełnoziarnisty, żółty ser, szynka, sałata, pomidor, szczypiorek, pietruszka, ogórek, itp.). Samodzielnie smarowały masłem chleb i "dekorowały" kanapkę zdrowymi produktami. Kanapki wyszły pyszne i tak smakowały. Takie zajęcia zachęcają dzieci do spożywania zdrowej żywności i prawidłowego odżywiania się.

Kanapki

Powitanie jesieni

"...Idzie jesień plony niesie

jesień kolorowa

Jabłka, gruszki, winogrona

wszystko w koszu chowa..."

Dnia 29.09.2015r. zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu dzieci z grupy Tygrysy przygotowały dla wszystkich przedszkolaków oraz rodziców wspaniałą akademię. Jesienni artyści przebrani w piękne kolorowe ubrania w jesiennych barwach powitały piosenkami, wierszami i tańcami tę najbardziej kolorową porę roku - jesień. Tak miło powitana nowa pora roku na pewno nie będzie smutna i zimna, ale barwna ciepła i bogata w jesienne skarby.

Powitanie jesieni

Olimpiada przedszkolaków – obchody 20-lecia MOSiR w Stalowej Woli

Dnia 13.09.2015r. odbyły się obchody 20-lecia działalności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z tej okazji odbyły się jubileuszowe imprezy m.in. Olimpiada Przedszkolaków czyli zawody rekreacyjno – sportowe reprezentacji różnych przedszkoli. Zmagania przedszkolaków wygrało nasze przedszkole. Dzieci otrzymały puchar z rąk pana Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego. Zabawa była wspaniała. Celem tych zawodów była promocja rodzinnego aktywnego wypoczynku, integracja dzieci, kształtowanie sportowych postaw, aktywności ruchowej.

Olimpiada przedszkolaków – obchody 20-lecia MOSiR w Stalowej Woli

Rok 2015/2016Dzień Dziecka

Dla każdego malucha ten dzień jest bardzo oczekiwaną chwilą. Małe i duże dziecko chce w tym dniu dostać wymarzony prezent i miło spędzić czas w gronie najbliższych. Na dzieci czekały niespodzianki.

Dzień Dziecka

Piknik

Dnia 30.05.2015r. na boisku PSP – 4 odbył się Piknik Rodzinny. Zorganizowany przez nasze Przedszkole i PSP – 4. Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji sprzyjały wspaniałej zabawie. Były pyszne ciasta i pączki, loteria, dmuchana zjeżdżalnia i zamek, malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, straż pożarna. Mali artyści wystąpili na scenie budząc zachwyt rodziców i widowni.

Piknik

Dzień Mamy i Taty

Uroczystość Dnia Mamy i Taty ma szczególny charakter. Występy dzieci, to dowód, że pamiętamy o Rodzicach. Jak co roku było pięknie, uroczyście. Niespodzianki, urocze laurki i słodki poczęstunek dopełniły ten wyjątkowy dzień.

Dzień Mamy i Taty

Wielkanoc

Pięknie i kolorowo było na przedstawieniu, na którym dzieci pokazywały zwyczaje i obrzędy związane ze ¦więtami Wielkiejnocy.

Wielkanoc

Zielony ogródek u Krasnali

W grupie Krasnale sialiśmy rzeżuchę i sadziliśmy fasolkę. To zielone witaminki, które lubią jeść chłopcy i dziewczynki.

Zielony ogródek u Krasnali

Jajka i zajączki w grupie Krasnale

Przed Wielkanocą w grupie "Krasnale" było pięknie i kolorowo. Poznawaliśmy co kryje w środku jajko. Robiliśmy śliczne kurczaki z wydmuszek i kolorowego papieru. Można było też spotkać zajączki, które pięknie tańczyły na przestawieniu o wielkanocnych zwyczajach.

Jajka i zajączki w grupie Krasnale

POWITANIE WIOSNY

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

witały ją także wszystkie przedszkolaki.

E. Budryk

W dniu 26.03.2015r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy – powitania wiosny". Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. Program słowno – muzyczny przygotowały dzieci z grupy "Motyle" razem ze swoimi Paniami: Marią Gierak i Iwoną Raczyk.

POWITANIE WIOSNY

Konkurs plastyczny do utworów Marii Konopnickiej "Hu, hu, ha - nasza zima zła"

24 lutego 2015r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego do utworów Marii Konopnickiej "Hu, hu, ha - nasza zima zła". W konkursie brały udział dzieci z jedenastu stalowowolskich przedszkoli, wykonując ciekawe, estetyczne i bardzo kolorowe prace. Wszyscy uczestnicy otrzymali zasłużone nagrody w postaci piłek, książek, kredek, długopisów i słodyczy. Naszą uroczystość zaszczycili swą obecnością: pani Halina Wołos – Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, panie nauczycielki z przedszkoli biorących udział w konkursie, oraz rodzice uczestników konkursu. Część artystyczną zaprezentowały dzieci z grupy "Biedronki".

Konkurs plastyczny do utworów Marii Konopnickiej

Dzień Babci i Dziadka

21.01.2015r. w naszym przedszkolu w grupie "Krasnale" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było pięknie, uroczyście i bardzo wesoło. Wszyscy byli bardzo zadowoleni: Dziadkowie z występów swoich wnuków a dzieci ze słodkiej niespodzianki, która czekała na sali.

Dzień Babci i Dziadka

Zabawa karnawałowa

Nasze przedszkole w czasie zabawy zamieniło się w magiczny, kolorowy świat. Gdy wybiła upragniona godzina cała sala wypełnia się dziećmi. Byli także obecni rodzice i dziadkowie.

Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki i śpiewu pana Wodzireja. Dziewczynki przebrane w długie powłóczyste balowe suknie księżniczek czy też dam dworu, zaś chłopcy najczęściej wybierali strój Batmana, Spidermana, Pirata i Kowboja. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.

Zabawa karnawałowa

Wigilia

Dzieci z naszego przedszkola wraz z całym personelem placówki co roku wspólnie organizują przedszkolną wigilię. Na tegoroczne święto wszystkie grupy przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny.

święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający wieczór. Pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji.

Po części artystycznej była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować przy pięknie przystrojonej choince. Potem wszyscy wspólnie zasiedli przy stole, by spróbować tradycyjnych wigilijnych potraw. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

Wigilia

¦wiąteczne kolędowanie w DPS

17.12.2014r. w ramach współpracy z DPS-em dzieci z grupy "Motyle" wraz z paniami I. Raczyk i M. Gierak odwiedziły pensjonariuszy i pracowników z programem artystycznym "¦wiąteczne kolędowanie". Dzieci przygotowały i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

¦wiąteczne kolędowanie w DPS

Wystawa obrazów "Tańcowała igła z nitką"

Dzieci z grupy "Motyle" odwiedziły DPS aby obejrzeć wystawę obrazów "Tańcowała igła z nitką". Kolorystyka, tematyka i precyzja prezentowanych na wystawie obrazów bardzo się dzieciom podobała.

Wystawa malastwa

Pyszne i zdrowe soki

Dzieci z grupy Krasnale doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok. Dzieci przyniosły do przedszkola marchewki, pomarańcze i jabłka. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku- sokowirówką , jego działaniem oraz z zasadami bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Pyszne i zdrowe soki

Spotkanie z Mikołajem

Dnia 5.12.2014r. nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych bawiły się znakomicie przy muzyce razem z gościem. Na zakończenie Mikołaj odwiedził każdą grupę w sali i wręczył przepiękne prezenty.

Spotkanie z Mikołajem

Adnrzejki

Niespodzianki, wróżby i taneczne korowody z okazji Andrzejek przygotowała grupa Pszczoły wraz z paniami: Iwoną Raczyk i Bożeną Niemiec, z udziałem DJ zaprzyjaźnionego rodzica z grupy Krasnale pana Pyrkosza.

andrzejki2014

Promocja zdrowia

W listopadzie na Kul-u odbyła się prezentacja przedszkoli w programie "Promocja Zdrowia". Nasze przedszkole zaprezentowało się bardzo pięknie. Nasze stoisko budziło duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania. Zwłaszcza świąteczna choinka wykonana z pięknych czerwonych jabłek.

Promocja zdrowia

Sałatka jarzynowa

"Sałatka, sałatka jarzynowa, bardzo smaczna tak smaczna jest i zdrowa, a jeśli kolego o tym nie wiesz to możesz kłopoty mieć"

Dnia 7 października dzieci z grupy "Motyle" zamieniły się w kucharzy, a to wszystko za sprawą sałatki jarzynowej, którą samodzielnie wykonały z warzyw przyniesionych z domu. Gdy wszystkie składniki były dokładnie pokrojone nastąpił moment przyprawienia i wymieszania. Taka zdrowa, samodzielnie zrobiona sałatka smakowała nawet niejadkom, a degustatorzy stwierdzili, że w przedszkolu rosną nam prawdziwi mali kucharze.

Sałatka jarzynowa

Pasowanie "Krasnale"

Dzieci wystąpiły przed licznie zgromadzonymi rodzicami z programem artystycznym: recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując gromkie brawa od zaproszonych gości. Uroczyście złożyły także „ślubowanie przedszkolaka”. Pani dyrektor pasowała każde dziecko na Przedszkolaka, a panie wychowawczynie wręczały każdemu dziecku pamiątkowy dyplom. Był to niezapomniany dzień. Pełen emocji i miłych wrażeń a wystrój sali, stroje dzieci i uroczysta atmosfera podkreśliły doniosłość tego wydarzenia. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego tańca oraz poczęstunku. O wystrój sali, stroje, organizację i przebieg tej pięknej uroczystości zadbały nauczycielki prowadzące: Katarzyna Stec oraz Barbara Łyczek oraz pomoc nauczycielek Pani Agnieszka Czarnota.

Pasowanie

Pasowanie Plastusi

Dnia 29.10.2014r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z grupy Plastusie. Dzieci razem z wychowawczyniami panią Wiesławą Telką i Joanna Małek przygotowały część artystyczną, na którą przybyli zaproszeni rodzice. Część artystyczną ukończyło przyrzeczenie Plastusi, oraz pasowanie wielkim ołówkiem dokonane przez panią dyrektor Danutę Szular. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a w sali na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

Pasowanie Plastusi

Sok ze świeżych owoców i warzyw

Dnia 10 października 2014r. dzieci z grupy "Plastusie" i "Motyle" pomagały robić pyszny sok z jabłek, marchwi i pomarańczy. Dzieci zapoznały się z zasadami działania urządzenia zwanego sokowirówką oraz utrwaliły zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania soku. Dzieci kolejno podchodziły i samodzielnie wkładały owoce do sokowirówki. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Pani wychowawczyni przypomniała o zdrowym odżywianiu, zachęcała do spożywania jak najwięcej witamin, aby zdrowym być. Sok wszystkim smakował. Wspaniałe było zajęcie, ponieważ dzieci z grup mogły trochę poznać się, zintegrować razem, wspólnie działać. Po zakończeniu zajęcia dzieci poczęstowały sokiem wszystkie panie w przedszkolu. Na zdrowie!

Sok ze świeżych owoców i warzyw

Odpust

Dnia 29.09.2014. w kaplicy pod wezwaniem św. Michała Archanioła należącej do Domu Opieki Społecznej w Stalowej Woli odbyła się uroczysta Msza święta na cześć patrona kaplicy Michała Archanioła połączona z odpustem. W tej uroczystość wzięły udział władze miasta i starostwa oraz dyrektorzy jednostek zaproszeni przez dyrektora DPS-u Pana Jana Gorczycę a także pensjonariusze DPS-u. Oprawę Mszy świętej przygotowały Panie Bożena Niemiec oraz Iwona Raczyk oraz dzieci z grupy "Pszczoły” z Przedszkola nr 7 im. Marii Konopnickiej w Stalowej Woli. Dzieci zaśpiewały psalm :"Wobec aniołów psalm zaśpiewam Panu”, ulubioną pieśń świętego Jana Pawła II " Barka" oraz pieśń z repertuaru Arki Noego: "Taki mały Taki duży" Dzieciom akompaniował pan Piotr Szpara. Występ dzieci bardzo uświetnił uroczystość. Wniósł wiele nadziei i radości do ustabilizowanego już życia ludzi starszych mieszkających w DPS-ie . Dzieci również przyniosły dla domowników DPS-u wykonane przez siebie serca jako symbol miłości i pokoju. Podziękowaniom za piękny występ dzieci nie było końca. Na zakończenie dzieci wraz z paniami zostały zaproszone na uroczysty poczęstunek, a ksiądz Eugeniusz wręczył im obrazki św. Michała Archanioła oraz batoniki. Również w przedszkolu dzieci zostały nagrodzone przez Panią Dyrektor pysznymi cukierkami.

Odpust

Powitanie Jesieni

Grupa "Tygrysy" bardzo uroczyście powitała piękną porę roku "jesień". Przedstawienie udało się dzięki paniom wychowawczyniom, rodzicom, no i dzieciom. Poprzez takie występy dzieci uczą się odwagi, śmiałości, zachowania się na scenie.

Powitanie Jesieni

Rok 2014/2015Pożegnanie przedszkola

Dnia 17 czerwca dzieci z grupy "Biedronki" uroczyście pożegnały przedszkole. Najpierw zaprezentowały część artystyczną, którą rozpoczęły polonezem, deklamowały wiersze i podziękowania dla wszystkich pracowników przedszkola, wykonały wiele tańców i piosenek. Następnie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola i kolorowe książki z pamiątkową dedykacją. Rodzice w imieniu własnym i swoich pociech podziękowali za opiekę i 4 letnią współpracę wszystkim pracownikom przedszkola. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Pożegnanie przedszkola

Dzień Mamy i Taty

Dzieci z grupy "Biedronki" przygotowały dla swoich kochanych rodziców montaż słowno - muzyczny z okazji "Dnia Mamy i Taty". Dzieci pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po przedstawieniu dzieci zaprosiły swoich rodziców do sali, gdzie odbył się poczęstunek w formie słodkich ciasteczek i herbaty. Dzieci wręczyły także mamusiom i tatusiom własnoręcznie wykonane prezenty.

Dzień Mamy i Taty

Piknik

Dnia 31.05.2014r. na terenie PSP-4 odbył się Piknik Rodzinny, który został zorganizowany przez nasze Przedszkole i Szkołę Nr 4. Celem pikniku było propagowanie wspólnej zabawy dla całych rodzin. Atrakcje były różnorodne: loteria fantowa, malowanie twarzy, mecz piłkarski, można było zjeść pyszne pączki, placki, kiełbaskę z grilla i fasolkę; były balonowe zwierzątka i soki ze świeżych owoców. Przedszkolaki wspólnie z dziećmi ze szkoły uatrakcyjniły Piknik swoimi występami. Było słonecznie, pięknie i kolorowo.

Piknik

Wycieczka do Łążka Garncarskiego

Głównym celem naszej wycieczki było rozwijanie aktywności twórczej dzieci. Na przedszkolaków czekały warsztaty garncarskie, w czasie których każdy przy pomocy pana instruktora mógł sobie ulepić naczynie z gliny. Dzięki temu dzieci miały okazję zetknąć się ze sztuką ludową i bliżej poznać zawód garncarza. Dużo radości sprawiło im obcowanie z przyrodą i zwierzętami tj. kozy czy pieski. Po zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu na głodnych wycieczkowiczów czekały kiełbaski z grilla. Trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Wycieczka do Łążka Garncarskiego

Finał konkursu plastycznego "Ulubiona postać z bajki O krasnoludkach i sierotce Marysi"

Dnia 5 czerwca odbył się finał konkursu plastycznego zorganizowanego przez nasze przedszkole. Wszystkie dzieci zdobyły pierwsze równorzędne miejsca. Prace można było podziwiać na wystawie. Oprawę artystyczną przygotowały dzieci z grupy Biedronek.

Ulubiona postać z bajki O krasnoludkach i sierotce Marysi

Dzień dziecka

Dnia 4 czerwca dzieci obchodziły w naszym przedszkolu swoje święto. Zabawę poprowadzili animatorzy z Krakowa razem z Paniami. Wszyscy bawiliśmy się w stylu hiszpańskim; były bańki mydlane, balony, malowanie twarzy, tańce hiszpańskie, konkursy bajkowe. Pogoda dopisała, a dzieciaki bawiły się znakomicie.

Dzień dziecka

Toruńskie pierniki

Starszaki odwiedziły ostatnio Halę Cop-u, w której wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Poznały recepturę oraz wszelkie przyprawy, które sprowadzono z dalekich krajów do Torunia. Wystawy pokazały dzieciom jak dawniej wyglądały sklepy i jakich narzędzi używali czeladnicy - cukiernicy.

Toruńskie pierniki

Wycieczka do Straży Pożarnej

Tygrysy i Motyle były ostatnio z wizytą u naszych dzielnych strażaków. Jak zwykle była możliwość zobaczenia stroju i wyposażenia wozów używanych w akcjach gaszenia pożarów.

Wycieczka do Straży Pożarnej

Konkurs "W krainie baśni i bajek"

Konkurs zorganizowało Przedszkole nr 1. Naszą placówkę reprezentowali: Aleksandra Paruch i Jakub Gałka. Dzieci z radością rozwiązywały zadania związane ze znajomością znanych bajek i baśni – rozpoznawały postaci z bajek, bajki po czytanych fragmentach, odpowiadały na pytania quizu, dobierały rekwizyty czy sprawnie układały bajkowe puzzle. Wykazały się także dużą sprawnością manualną podczas segregowania grochu i fasoli. Nad ich poprawnym wykonaniem czuwały prowadzące – wróżka i Królewna śnieżka oraz jury – zaproszeni goście pani Naczelnik Wydział Edukacji i Zdrowia w Stalowej Woli, pani z Miejskiej Biblioteki Dziecięcej. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Na koniec wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

W krainie baśni i bajek

Konkurs ekologiczny "Twórcze przedszkolaki"

25 kwietnia odbył się Jubileuszowy X- finał konkursu ekologicznego "Przedszkolaków dobre rady na złe odpady", pod hasłem "Twórcze przedszkolaki", którego organizatorem było Przedszkole nr 4. Konkurs polegał na całorocznej zbiórce surowców wtórnych: baterii i puszek aluminiowych. Ma on na celu zwrócenie uwagi dzieci i ich rodziców na potrzebę segregacji odpadów i dbania o nasze otoczenie. Nasze przedszkole podczas rozstrzygnięcia konkursu reprezentowała Ula z grupy "Biedronki", wykonując ekologiczną piosenkę.

Twórcze przedszkolaki

Konkurs "Zdrowy przedszkolak"

Przedstawiciele grupy "pszczoły" uczestniczyli w konkursie "Zdrowy przedszkolak" w Przedszkolu nr 6.

Zdrowy przedszkolak

Sadzenie dębu

Dbamy o ekologię i środowisko wokół nas. Tygrysy posadziły mały dąb obok swojego przedszkola. Przyrzekły, że będą o niego dbać, pielęgnować i podlewać. Ciekawe, czy kiedy spotkamy się za kilka lat będzie większy i piękniejszy.

Sadzenie dęba

Kanapki

Przedszkolaki z grupy "Pszczoły" dbają o swoje zdrowie, wykonują pyszne kanapki.

Kanapki

Kościół ¦więtego Floriana

Grupy: "Pszczoły" i "Tygrysy" zwiedzały kościół ¦więtego Floriana.

Kościół świętego Floriana

Biblioteka Międzyuczelniana

Przedszkolaki z grup „Pszczoły” i „Tygrysy” zwiedzają bibliotekę międzyuczelnianą.

Biblioteka Międzyuczelniana

Bezpieczny przedszkolak na drodze

Prelekcja dla dzieci – akcja prowadzona przez Policję, Ratownictwo Medyczne, Urząd Miasta; pogadanka z dziećmi na temat poruszania się po drodze, oglądanie filmu, nauka sztucznego oddychania i udzielania pierwszej pomocy, nauka pozycji "żółwik".

Bezpieczny przedszkolak na drodze

Pieczenie ciasteczek

Dzieci z grupy Tygrysy przy pomocy pań upiekły smakowite ciasteczka.

Pieczenie ciasteczek

Wielkanoc

Obrzędy i zwyczaje Wielkanocne przybliżyły nam dzieci z grupy Motyle.

Wielkanoc

Mały Omnibus

31 marca został zorganizowany w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 Miejski Konkurs Wiedzy i Umiejętności dla dzieci w wieku 6-7 lat „Mały Omnibus”. W konkursie wzięły udział dzieci z 13 przedszkoli i szkół naszego miasta. Nasze przedszkole reprezentowali: Urszula Kaniewska i Filip Baran z grupy Biedronki. Warto dodać, że Ula zajęła I miejsce a Filip zdobył wyróżnienie. W tym roku jest to już 4 edycja konkursu, który ma na celu rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, motywowanie do doskonalenia własnych umiejętności oraz wdrażanie przyszłych uczniów do uczestnictwa w zmaganiach konkursowych. Konkurs rozpoczął się zabawami poznawczo-integrującymi, mającymi na celu wprowadzenie pozytywnego nastawienia przed wykonywanymi zadaniami. Następnie dzieci przystąpiły do pisemnego testu.

Mały Omnibus

Sportowa Olimpiada Przedszkolna

W PSP nr 12 w Stalowej Woli została rozegrana „Sportowa Olimpiada Przedszkolna 2014”. Kilkuosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w 6 konkurencjach. Przewidziano także 2 zadania dla nauczycieli i rodziców. Organizatorem imprezy było Przedszkole nr 3. Wszyscy uczestnicy olimpiady zostali nagrodzeni. Nikt nie był tu przegrany, każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal i dyplom, szkoły natomiast puchary. Celem olimpiady było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, promocja sportu jako formy aktywnego wypoczynku, wdrażanie do współzawodnictwa zespołowego opartego na życzliwości, zaufaniu i zrozumienia oraz integracja stalowowolskich przedszkoli.

Sportowa Olimpiada Przedszkolna

Rozśpiewane przedszkolaki

W środę, 19 marca, w SDK odbył się XI Powiatowy Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Rozśpiewane Przedszkolaki". XI edycja „Rozśpiewanych Przedszkolaków", jak co roku, została zorganizowana przez Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy w Stalowej Woli. Głównym celem, jaki przyświecał organizatorom, było rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci poprzez bezpośredni kontakt z muzyką, ale także umożliwienie placówkom przedszkolnym prezentacji dorobku artystycznego swoich wychowanków i promocja ich wokalnych talentów. Nasze przedszkole reprezentowała Aleksandra Paruch z grupy Biedronki. Urozmaiceniem wydarzenia, a zarazem dużą atrakcją dla dzieci, był koncert muzyczno-wokalny pt. „Wiosna w lesie i na łące", który zapewnili profesjonalni muzycy z zespołu muzycznego „Tęczowa muzyka" z Krakowa. Taniec, śpiew oraz wspólne muzykowanie wzbogacone atrakcyjnymi pomocami dydaktycznymi zapewniło dzieciom świetną zabawę.

Rozśpiewane przedszkolaki

Wycieczka do Centrum Edukacji Zawodowej

Pod koniec lutego 2014 roku Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli odwiedziła grupa sześciolatków z Przedszkola Nr 7 im. Marii Konopnickiej w Stalowej Woli. Opiekę nad grupą Biedronek sprawowała pani Joanna Małek. Dzieci zobaczyły nie tylko piękną, nowoczesną aulę audiowizualną ale też mogły zajrzeć do profesjonalnych laboratoriów: obróbki skrawaniem, komputerowego projektowania i programowania maszyn i urządzeń, technik spawalniczych, technik sanitarnych, grzewczych, gazowych i klimatyzacyjnych, eksploatacji maszyn i urządzeń, pokryć lakierniczych i antykorozyjnych, badań technicznych i nieniszczących, systemów zapewniania jakości, przedsiębiorczości - zarządzanie i rozwój firmy oraz silników i układów sterowania. Dzieci interesował każdy guziczek, każdy przycisk. Odpowiedziom na dziecięce pytania :a po co? a jak? a dlaczego? Nie było końca. Dziewczynki zachwycone były natomiast salonem fryzjerskim gdzie mogły poczuć się jak małe damy - uczennice technikum robiły im zmyślne fryzury. Dzieci otrzymały liczne niespodzianki (soki, słodycze oraz imienne gadżety reklamowe wykonane z filcu na najnowszym urządzeniu jakim jest ploter laserowy Seron SL 9060 przeznaczony do cięcia i grawerowania). Wszystkie dzieci uznały, że wycieczka była bardzo udana.

Wycieczka do Centrum Edukacji Zawodowej

Pyszne kanapki w grupie "Biedronki"

Dzieci z grupy Biedronki samodzielne przygotowały pyszne II śniadanie. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Przedszkolaki już dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce i założyć fartuszki. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do przygotowania stanowisk pracy i zabrali się do pracy.

Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki były nie tylko smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, gdyż pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Pyszne kanapki w grupie

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola brały udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym. Podczas specjalnych pokazów dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Pan ratownik był pod wrażeniem przygotowania i wiedzy, jaką posiadają przedszkolaki m.in. na temat wykonywania telefonów alarmowych.

Od dzisiaj dzieci będą pewne, że potrafią dać sobie radę, że należy udzielać pomocy, a w przyszłości nie będą popełniać błędów, do których skłonność mają dorośli. Wiedzą, że wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać o to, aby był spokojny. Następnie wezwać karetkę i opowiedzieć spokojnie dyspozytorowi o zdarzeniu. Na tym właśnie polegały zajęcia z pierwszej pomocy, o której uczyły się dzieci z naszego przedszkola.

Spotkanie z ratownikiem medycznym

Walentynkowy dzień w Krasnalach

14 lutego dzieci z grupy „Krasnale” obchodziły Walentynki. Wszyscy tego dnia oczywiście ubrani byli na czerwono. Dzieci razem z rodzicami ochoczo uczestniczyły w zabawach i tańcach, a potem zajadały się słodkościami w postaci serduszek – lizaków. Tego dnia wszędzie było czuć miłość w powietrzu. W dniu świętego Walentego w grupie „Krasnale było bardzo czerwono i wesoło. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Walentynkowy dzień w Krasnalach

Dzień Babci I Dziadka

W dniach 16.01.2014r. i 17.01.2014r. obchodziliśmy uroczyście w naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Każda z grup przedszkolnych przygotowała program słowno - muzyczny na tę uroczystość. Po przedstawieniu dzieci rozdawały przepiękne prezenty dla swoich dziadków. Następnie odbył się wspólny poczęstunek. Goście byli bardzo wzruszeni.

Dzień Babci I Dziadka

Zabawa Karnawałowa

Dnia 15.01.2014r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa karnawałowa. Poprowadził ją Pan Dariusz Domański. Wszystkie dzieci były przepięknie poprzebierane w różnorodne stroje. Zabawa udała się.

Zabawa Karnawałowa

Spotkanie z „Futrzakiem”

Dnia 17 stycznia dzieci z grupy Biedronki odwiedziły Publiczną Szkołę Podstawowa nr 1 w Stalowej Woli, gdzie spotkały się z doktor weterynarii Gretą Skrzypek ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „FUTRZAK”. Na maluchy czekał też pies Bambo. Przedszkolaki na spotkanie nie przyszły z pustymi rękoma, przyniosły karmę dla zwierząt, która zbierana była dla zwierząt przebywających w ZGK w Pysznicy. Dzieci w czasie spotkania poznały 8- letnią suczkę Kropkę, która została zaadoptowana przez uczennicę z „jedynki”. Później doktor weterynarii opowiadała jak dbać o czworonogi w czasie zimy, kiedy to zwierzęta potrzebują więcej pożywienia. Na dzieci czekało również przedstawienie przygotowane przez Dorotę Kochan na temat gwiazdkowej rozmowy zwierząt. Dzieci mogły dowiedzieć się o czym często nie mówią nam czworonogi, a o czym powinniśmy pamiętać podejmując się opieki nad zwierzęciem.

Spotkanie z „Futrzakiem”

świąteczne przedstawienie dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych

Dnia 14 stycznia nasze przedszkole odwiedziły dzieci i opiekunowie z Zespołu Szkół Specjalnych. Grupa Tygrysy przygotowała piękny występ świąteczny, który bardzo podobał się wszystkim. Był wspólny poczęstunek i słodkie niespodzianki.

świąteczne przedstawienie dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych

Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Grupa Tygrysy z naszego przedszkola pomagają zwierzętom a w szczególności ptakom przetrwać zimę. Z przyniesionych do przedszkola ziarenek i słoninki i smalcu zrobiły specjalne kule, które zostaną zawieszone na pobliskich konarach drzew. Zima ptakom nie będzie straszna , gdy mają takich przyjaciół jak nasze przedszkolaki.

Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Wigilia

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski

Niebo ziemi, niebu ziemia

Wszyscy wszystkim ślą życzenia

Drzewa ptakom, ptaki drzewom

Tchnienie wiatru płatkom śniegu

Dnia 19.12.2013r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Wigilia. Dzieci z grupy „Tygrysy” przygotowały piękny program artystyczny. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Naczelnik Halina Wołos oraz liczni Rodzice. Wszyscy wspólnie kolędowaliśmy. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.

Wigilia

Kartki świąteczne w grupie Krasnale

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł już w grupie Krasnale dnia 18 grudnia, kiedy to Pani Agnieszka, mamusia Asi odkryła swoje talenty plastyczne i razem z dziećmi zrobiła piękne kartki świąteczne. Dzieci przy użyciu karbownicy wygniatały różne wzory na kartkach, a następnie przyklejały gotowe elementy: bałwanki, bombki, choinki oraz napisy „Wesołych świąt”. Wykonane kartki zasługiwały na wielki podziw i uznanie pod względem plastycznym oraz dużej pomysłowości. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za przybycie oraz spędzenie czasu w ciepłej i miłej atmosferze.

Kartki świąteczne w grupie Krasnale

Pastusiowe przedstawienie

Dzieci z grupy Biedronki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „Pastusiowe przedstawienie”. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w realizacji pomysłu. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy dołączyli się do głosowania.

Pastusiowe przedstawienie

Konkurs plastyczny „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”

Dnia 12.12. rozdano nagrody w konkursie „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Prace naszych dzieci zostały wyróżnione wśród 90, które wzięły udział w konkursie. Dzieci z grupy Pszczoły: Filip Tarczyński, Magdalena Filipiuk, wychowawca Pani Łucja Kulpa. Dzieci z grupy Tygrysy: Nikola Gondek, Aleksandra Boroń, wychowawca pani Katarzyna Stec. Cieszymy się sukcesami naszych dzieci. Mamy nadzieję, że nie po raz ostatni otrzymają nagrody i wyróżnienia.

Konkurs plastyczny „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”

Zajęcia otwarte dla rodziców „Pobaw się ze mną mamo i tato”

Dnia 11.12.2013 r. odbyły się zajęcia ruchowe dla dzieci z grupy Biedronek oraz ich rodziców. Celem zajęć było uświadomienie rodzicom obopólnych korzyści płynących ze wspólnej zabawy ruchowej z dzieckiem, przybliżenie metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, jako jeszcze jednego sposobu stymulowania rozwoju dziecka w przedszkolu i w domu, wyczuwanie własnego ciała i ciała partnera, poznawanie własnego ciała i odkrywanie własnych możliwości, kształtowanie więzi z rodzicami, odkrywanie własnych możliwości. Rodzice i dzieci wspaniale się bawili, potwierdzeniem czego są uśmiechnięte i zadowolone buzie na zdjęciach.

Zajęcia otwarte dla rodziców „Pobaw się ze mną mamo i tato”

Spotkanie z Mikołajem

Dnia 5.12.2013r. nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych bawiły się znakomicie przy muzyce z Mikołajem. Na zakończenie Mikołaj odwiedził każdą grupę w sali i wręczył przepiękne prezenty.

Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie Mikołajowo-świąteczne w DPS

Dzieci z grupy PLASTUSIE razem z Panią Bożeną Niemiec odwiedziły pensjonariuszów DPS-u Przygotowały program artystyczno- muzyczny pt. Spotkanie Mikołajkowo- świąteczne oraz wykonały prace plastyczne dla mieszkańców DPS-u. Mieszkańcy byli bardzo zadowoleni z naszego pobytu. Nagradzali dzieci gromkimi brawami podczas występów. Bardzo ich ucieszyły prezenty przyniesione przez dzieci. Nasze spotkanie sprawiło wiele radości ludziom starszym i zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd.

Spotkanie Mikołajowo-świąteczne w DPS

Andrzejki

Niespodzianki, wróżby i taneczne korowody z okazji Andrzejek przygotowała grupa „Pszczoły” wraz z paniami: Łucją Kulpą i Barbarą Herdzik-Zawrotniak, z udziałem DJ zaprzyjaźnionego rodzica z grupy „Krasnale” pana Dariusza Domańskiego.

Andrzejki

światowy Dzień Pluszowego Misia

Grupa „Krasnale” wraz z paniami I. Raczyk, M. Gierak zorganizowały urodziny pluszowego Misia. Uroczystość rwała kilka dni, a miała za zadanie integrację grupy tzn. dzieci i rodziców, działanie na rzecz innych, no i najważniejsze DOBRą ZABAWĘ. Program uroczystości obejmował – specjalną dekorację Sali, prace plastyczne zw. Z misiem, misowy korowód ze swoją maskotką, naukę wierszy, piosenek, wyliczanek o tematyce „misiowej”, zabawy z miodem m.in. wylizywanie miodu z talerzyka bez pomocy rąk. Było również „słodkie co nieco” tzn. kanapki z ciemnym pieczywem dla dzieci i rodziców. Urodzinowa impreza dla pluszowego Misia była bardzo udana.

światowy Dzień Pluszowego Misia

Góra grosza

Grosz do grosza a będzie kokosza – akcja góry grosza w naszym przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział.

Góra grosza

Zwierzaki

Dzieci z grupy „Pszczoły” w imieniu przedszkolaków z Przedszkola nr 7 manifestowały aby właściciele psów sprzątali po swoich pupilach.

Zwierzaki

Zajęcia otwarte w grupie Krasnale

Dnia 06.11. w grupie „Krasnale” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt.: „ Szal pani Jesieni”. Dzieci bardzo uważnie oglądały teatrzyk przygotowany przez nauczycielkę grupy, a rodzice chętnie wzięli udział w tańcach jesiennych i zabawach ruchowych. Duże wrażenie na wszystkich zrobiło wejście do Sali pani Jesieni, która przyniosła w koszu nie tylko dary, ale również słodką niespodziankę. Na koniec spotkania jeden z rodziców przygotował efekty specjalne. To było miłe przebiegające w rodzinnej atmosferze spotkanie.

Zajęcia otwarte w grupie Krasnale

Niezwykły gość w grupie Krasnale

święto Niepodległości było okazją do zorganizowania w grupie Krasnali spotkania z tatą Kubusia, który jest żołnierzem zawodowym. Pan, ubrany w swój roboczy uniform w moro, zrobił na dzieciach niesamowite wrażenie. Podczas rozmowy z zaproszonym gościem dowiedzieliśmy się na czym polega specyfika pracy w wojsku, jakie zadania ma do wykonania żołnierz, poznaliśmy rodzaje umundurowania; mundur galowy, polowy i wyjściowy, nakrycia głowy jak również wyposażenie żołnierza. Spotkanie zakończone zostało wręczeniem dzieciom przez gościa beretów wojskowych oraz pamiątkowym zdjęciem. To był bardzo ciekawy i niezapomniany dzień w przedszkolu.

Niezwykły gość w grupie Krasnale

Sok owocowy

Każdy maluch już to wie, jak sok robi się

Dnia 25.10.2013r. w całym przedszkolu pachniało sokiem owocowym, ponieważ dzieci z grupy Krasnale zrobiły przepyszny zdrowy sok z jabłek, marchwi, pomarańczy, mandarynek, kiwi i innych owoców. Zanim przystąpiły do pracy zapoznały się z urządzeniami do robienia soku – sokowirówką, jej działaniem i utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie kolejno podchodziły i samodzielnie wkładały owoce do sokowirówki. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Wszystkim sok bardzo smakował, ponieważ był naturalny bez dodatku cukru i bez konserwantów.

Sok owocowy

Wycieczka do Parku 24

W październiku dzieci z grup: Biedronki, Pszczoły i Tygrysy odwiedziły Park 24. Dla starszaków przygotowano zajęcia na bazie kolorów. Przedszkolaki podzielono na 5 drużyn, w każdej z nich został wybrany kapitan, który miał za zadanie pilnować innych. Każda z grup wykonywała różne zadania, które opisywał animator. Jednym z nich było szukanie przedmiotów w jednym z kolorów, w innym z kolei dzieci musiały wykazać się artystycznie. Przedszkolaki miały dużo frajdy z wykonywania różnych zadań ruchowych. Warto było przyłożyć się i jak najowocniej przebyć wyprawę przez poszczególne zadania ponieważ gra toczyła się o zwycięzców ,,Parku24. Po zakończonej zabawie dzieci wróciły zadowolone do przedszkola. Oby więcej takich zajęć...Park Edukacyjny został zaprojektowany z myślą o dzieciach, które mogą odkrywać przez zabawę różne zagadnienia nauki. Zaplecze Parku 24 jest naprawdę bogate w różne sprzęty.

Wycieczka do Parku 24

Wizyta Biskupa

W dniu 15 października 2013 roku nasze przedszkole odwiedził ks. Biskup Edward Frankowski. Jego wizyty oczekiwaliśmy z radosną niecierpliwością. Dostojnego gościa w imieniu całej społeczności przedszkolnej powitała dyrektor przedszkola pani Danuta Szular, a delegacja przedszkolaków wraz z pięknie wyrecytowanymi wierszami podarowała księdzu Biskupowi upominek w postaci przepięknej kartki. Kolejnym punktem spotkania była rozmowa ks. Biskupa z wychowankami i pracownikami przedszkola. Ksiądz Biskup nawiązał znakomity kontakt z dziećmi, podziękował za tak serdeczne przyjęcie, a następnie wszystkich pobłogosławił. Wszyscy otrzymaliśmy od Jego Ekscelencji pamiątkowy obrazek z pasterskim błogosławieństwem. To spotkanie, tak piękne i wzruszające wniosło wiele ciepła do naszego codziennego przedszkolnego życia i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wizyta Biskupa

Wizyta policjanta

Do naszego przedszkola przybył zaproszony gość - policjant Pan Andrzej Walczyna. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. kiedy zauważy się pożar, itp. Gość ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Serdecznie dziękujemy panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami. Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

Wizyta policjanta

Pasowanie Krasnali

Dnia 18.10.2013r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka najmłodszej grupy wiekowej „Krasnale”. Dzieci razem z wychowawczyniami panią Marią Gierak i Iwoną Raczyk przygotowały część artystyczną, na którą przybyli zaproszeni rodzice i dziadkowie. Część artystyczną ukończyło przyrzeczenie „Krasnali”, oraz pasowanie wielkim ołówkiem dokonane przez panią dyrektor Danutę Szular. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, a w sali na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

Pasowanie Krasnali

Powitanie jesieni

Dnia 25.09. w naszym przedszkolu gościliśmy dzieci z Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych "Szansa" w Stalowej Woli, które oglądały przedstawienie "Powitanie jesieni" zorganizowane przez grupę Biedronki. To było piękne przedstawienie i dało okazję do zabaw i wspólnych rozmów. O piękną oprawę i poczęstunek zadbały pani W. Telka i pani J. Małek.

Powitanie jesieni

Pożegnanie przedszkola

W czerwcu grupa "Tygrysy" miała zakończenie roku w Przedszkolu. Było piękne pożegnalne spotkanie, na którym dzieci przedstawiły tańce, piosenki i wiersze. Od Dyrektora przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki, a od rodziców medale "Przedszkolak na medal". Jedną z kolejnych niespodzianek był poczęstunek oraz wspaniały tort upieczony przez mamusię Kamilka Dacy. To było naprawdę udane spotkanie.

Pożegnanie przedszkola

Zajęcia adaptacyjne

Dnia 13 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci z grupy Krasnale. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i zabawach zorganizowanych przez wychowawczynie grupy. Największym powodzeniem cieszyły się zabawy ruchowe na sali gimnastycznej z balonami i chustą animacyjną. Podczas tych zajęć dzieci zapoznały się z pomieszczeniami przedszkola: salą gimnastyczną, łazienką oraz salą zajęć grupy Krasnale. Na koniec wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały odznakę dzielnego przedszkolaka.

Zajęcia adaptacyjne

Konkurs plastyczny "Obchody 25 lecia strajków w HSW"

Dnia 17.06.2013r. odbyła się w Miejskim Domu Kultury uroczystość wręczenia nagród dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Miasta Stalowa Wola oraz Zarząd Solidarności. Konkurs zorganizowany był w związku z obchodami 25 lecia strajków, które miały miejsce w HSW w sierpniu 1988r. Dzieci wyróżnione pięknymi nagrodami to starszaki z grupy „Tygrysy”: Emilka Kazanecka Robert Meciar Tymoteusz Kucharski Marysia Szota Filip Janiec Dzieci do konkursu przygotowywała wychowawczyni pani Katarzyna Stec.

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny "Lubię wiersze Marii Konopnickiej"

Dnia 06.06.2013r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Lubię wiersze Marii Konopnickiej”. Wszystkie dzieci, które brały udział otrzymały nagrody w postaci książeczek Marii Konopnickiej. Oraz dyplomy indywidualne oraz dla każdego przedszkola. Celem konkursu było przybliżenie twórczości naszej patronki Marii Konopnickiej. W części artystycznej wystąpiły dzieci z grupy Biedronki – recytowały wiersze, tańczyły. Naszą uroczystość zaszczyciły takie osoby, jak pani Halina Wołos, pani Maria Zubrzycka oraz rodzice wraz z dziećmi. Panowała miła i serdeczna atmosfera, na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani słodkościami.

Konkurs plastyczny

Piknik

Dnia 25.05.2013r. na terenie PSP-4 odbył się Piknik Rodzinny, który został zorganizowany przez nasze Przedszkole i Szkołę Nr 4. Celem pikniku było propagowanie wspólnej zabawy dla całych rodzin. Atrakcje były różnorodne: loteria fantowa, malowanie twarzy, mecz piłkarski, można było zjeść pyszne pączki, placki, kiełbaskę z grilla i fasolkę; były balonowe zwierzątka i soki ze świeżych owoców. Przedszkolaki wspólnie z dziećmi ze szkoły uatrakcyjniły Piknik swoimi występami. Było słonecznie, pięknie i kolorowo. Na pewno powtórzymy to za rok.

Piknik

Kłyżów-Rybakówka

Dnia 21.05.2013r. starszaki Tygrysy i 5-latki z grup Biedronki i Pszczoły wyjechały na majówkę do Kłyżowa. Pogoda i humory dopisywały. Dzieci wspaniale bawiły się korzystając z urządzeń sportowych i trampoliny. Atrakcją była jazda na konikach z hodowli pana Haliniaka.

Kłyżów-Rybakówka

Pożegnanie starszaków

Dnia 23.05.2013r. dzieci z grupy "Pszczoły" pożegnały swoich starszych kolegów z grupy "Tygrysy". Były piosenki i wiersze, tańce. Były też medale "Nasze przedszkolaki to na medal przyszłe uczniaki", które grupa Pszczoły przygotowała dla absolwentów. Myślę, że wspomnienia z tej chwili zostaną w sercu każdego.

Pożegnanie starszaków

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Podróż w krainę baśni Charlesa Perrault"

W dniu 17.05.2013r. dzieci z grupy Pszczoły i Tygrysy wraz z wychowawczyniami, wybrały się do kina Ballada na uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "Podróż w krainę baśni Charlesa Perrault" zorganizowanego przez Bibliotekę Miejską w Stalowej Woli. Konkurs adresowany był do dzieci 5 i 6-letnich ze stalowowolskich przedszkoli oraz klas "0" działających przy szkołach. Laureatami konkursu zostały dzieci z grupy Tygrysy: Kinga Janiak i Wiktor Olech oraz Kuba Karwat z grupy Pszczoły. Dla wszystkich uczestników odbyła się projekcja filmu "Safari".

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Podróż w krainę baśni Charlesa Perrault

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 09.05.2013r. Dzieci z grupy "Pszczoły" odwiedziły jednostkę KPSP w Stalowej Woli. Dzieci poznały z bliska ciekawą i niebezpieczną pracę strażaków.

Wycieczka do Straży Pożarnej

V Wojewódzki i IX Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Przedszkolaków dobre rady na złe odpady"

Dnia 22.04.2013r. W Przedszkolu nr 4 w Stalowej Woli odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie V Wojewódzkiego a zarazem IX Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Przedszkolaków dobre rady na złe odpady”. W tym roku hasło przewodnie to „Twórcze przedszkolaki”. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat recyklingu, kształtowanie aktywnych ekologicznie postaw związanych z segregowaniem odpadów i ochroną środowiska naturalnego oraz rozwijanie inwencji twórczej i kreatywności dzieci. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody z rąk zaproszonych gości. W przedszkolu podczas finału można było podziwiać także wernisaż prac przedszkolnych z różnego rodzaju surowców. Dzieci z naszego przedszkola wykonały samochód. Nauczyciele oraz zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną „Ekologiczne przedszkolaki”. Dzieci wzięły udział w warsztatach tematycznych „Kreatywne przedszkolaki (wikliniarstwo, rzeźba).

Powiatowy Konkurs Ekologiczny

"Cztery pory roku"

Dnia 17.04.2013r. odbył się finał konkursu plastycznego „Cztery pory roku”, który został zorganizowany przez Przedszkole nr 15 w Stalowej Woli. Nasze przedszkole reprezentowała Asia Nowak z grupy "Tygrysy". Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkie dzieci na koniec oglądały występ 6 - latków, który uświetnił konkurs. Było kolorowo i bardzo wesoło.

Cztery pory roku

Rupieciarnia

W kwietniu grupa „Tygrysy” odwiedziła "Rupieciarnię". Dzieci poznały miejsce, gdzie można bez dodatkowych opłat oddać szkło, meble, odzież, sprzęt elektryczny i niebezpieczne odpady. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wiadomości jak dbać o środowisko i segregować odpady. Wycieczka była dopełnieniem zajęć prowadzonych w przedszkolu "Dbam o środowisko i miejsce w którym mieszkam".

RUPIECIARNIA

"Olimpiada o Zdrowiu i Bezpieczeństwie"

Nasze przedszkolaki brały udział w Olimpiadzie o Zdrowiu i Bezpieczeństwie organizowanej przez Przedszkole nr 6 w Stalowej Woli (11.04.2013r.). Dzieci odpowiadały na pytania o zdrowiu, służbach ratowniczych i zasadach bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu. To nie był prosty konkurs, ale chłopcy spisali się wspaniale. Nasze przedszkole reprezentowali: Kamil Daca i Filip Janiec. Do konkursu przygotowywała ich pani Katarzyna Stec. Na koniec były wspólne zdjęcia, zdrowy poczęstunek i oglądanie wozu Policji i Straży Pożarnej.

Olimpiada o Zdrowiu i Bezpieczeństwie

Rozśpiewane przedszkolaki

Dnia 27.03.2013r. Dzieci z grupy Tygrysy reprezentowały nasze przedszkole w konkursie "Rozśpiewane przedszkolaki", który odbył się w SDK. Trzej soliści pięknie przebrani w strojach, których nie powstydziłaby się grupa rockowa, zaśpiewali dwie piosenki. Tak zaczyna się kariera na scenie. W konkursie wzięli udział: Filip Baran, Jeremi Szcześniak, Olaf Kotwica. Dzieci przygotowała do występu pani Katarzyna Stec.

Rozśpiewane przedszkolaki

Warsztaty międzyprzedszkolne

W przedszkolu Nr 9 odbyły się warsztaty międzyprzedszkolne pt. "Wiosno witam Cię" Nasze przedszkole reprezentowali – Julcia i Marcelek.

Warsztaty między przedszkolne

Jajka zawieszki

...

Jajka zawieszki

Pokaz wykonania wiosennych dekoracji

Panie z DPS pokazują naszym przedszkolakom jak wykonać wiosenne i wielkanocne ozdoby.

Pokaz wykonania wiosennych dekoracji

DPS – wystawa prac ze świetlicy "Tęcza"

Dzieci z naszego przedszkola brały udział w wystawie w DPS – swoje prace o tematyce wielkanocno – wiosennej prezentowały dzieci ze świetlicy "Tęcza". Wystawa była ciekawa i podobała się dzieciom.

DPS – wystawa prac ze świetlicy „Tęcza”

Powitanie Wiosny

Dnia 21.03.2013r. w naszym przedszkolu pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Dzieci z grupy "Plastusie" i "Motyle" razem ze swoimi paniami przygotowały program słowno – muzyczny.

Powitanie Wiosny

Wycieczka do Muzeum Regionalnego

Dnia 12.03.2013r. Dzieci z grupy Tygrysy odwiedziły wystawę organizowaną przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli pt."Od Torunia do Wszechświata". Dzieci poznały postać znanego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, miasto Toruń i jego znaczenie, historię w okresie życia Kopernika. Oglądały również bardzo ciekawą prezentację multimedialną potwierdzającą zdanie "Wstrzymał słońce ruszył ziemię, polskie go wydało plemię"

Wycieczka do Muzeum Regionalnego

Omnibus

W lutym 2013r. dzieci z grupy "Tygrysy": Natasza Opalińska, Robert Meciar i Michał Moskal wzięli udział w Olimpiadzie z Matematyki i Języka Angielskiego organizowanej przez Społeczną Szkołę nr 1 w Stalowej Woli. Natasza i Robert zostali laureatami wyróżnionymi z zakresu wiedzy z języka angielskiego. Robert dostał również wyróżnienie z zakresu wiedzy matematycznej. Do konkursu dzieci przygotowywała pani Kasia Stec i pani Bożena Niemiec. Dziękujemy również rodzicom, którzy także mają swój udział w sukcesach dzieci.

Omnibus

Zielony ogródek

"Zielony ogródek" - to źródło witamin, rośnie tam szczypior, rzeżucha, kiełki, które ozdabiają wiosenne kanapki.

Zielony ogródek

Bałwanki

Bałwanki – prace plastyczne wykonane z surowców wtórnych - plastikowe butelki i skarpetki.

Bałwanki

Instrumenty muzyczne

"Wszystko jest muzyką..." - tak twierdzą "Biedronki". A tak wyglądają instrumenty muzyczne wykonane z różnych opakowań przez dzieci 5-letnie. Wykorzystują je codziennie do zajęć i zabaw.

Zbiórka nakrętek

Zbiórka nakrętek

Nasze przedszkole bierze udział w zbiórce nakrętek na protezę dla uczennicy LO KEN – Joli Ożgi.

Zbiórka nakrętek

Jasełka

Dnia 29 stycznia 2013 roku odbyły się "Jasełka" dla Babci i dla Dziadzia. W tym przedstawieniu mogli też uczestniczyć Rodzice. Na koniec wszyscy wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Po przedstawieniu wręczone zostały laurki i odbył się słodki poczęstunek. W tym dniu było wiele radości, chwil, które na długo zapadną w sercach naszych gości.

Jasełka

Przedszkoliada

W środę 30 stycznia dzieci z dwóch stalowowolskich przedszkoli nr 2 i nr 7 wzięły udział w "Przedszkoliadzie"... Na każde dziecko czekały niespodzianki i drobne prezenty oraz coś słodkiego. Razem z "Kangurem" maluchy wspólnie brały udział w wielu różnych zabawach, ćwiczeniach, wszystko odbywało się w rytmie muzyki. Zajęcia zaczęto od rozgrzewki maluchów, przedszkolaki razem z "Kangurem" wykonywały różne ćwiczenia. Poznały także pokrótce zasady obowiązujące podczas "Przedszkoliady". Każda z gier trwała około kilku minut, gdy słychać było słowa piosenki "Biegać, skakać, latać, fruwać, w tańcu, w ruchu wypoczywać", był to dla nich znak, że czas na kolejną zabawę, a tych było bardzo wiele. Drużynom przedszkolaków z "dwójki" i "siódemki" kibicowały panie nauczycielki i studentki pedagogiki KUL. Maluchy jak przystało na prawdziwych kibiców miały ze sobą baner, pompony. Wspólna zabawa na boisku przysporzyła wielu emocji, na wszystkich twarzach pojawiły się uśmiechy. Tym, którym chwilowo zaczynało się nudzić pomagał "Kangur" i opiekunowie. Humor wracał prędko i to ze zdwojoną mocą.

Przedszkoliada

Góra Grosza

Nasze Przedszkole brało udział w akcji "Góra Grosza". Akcja pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Udział w akcji wzięły wszystkie przedszkolaki a koordynatorem była pani Łucja Kulpa. Wspólnymi siłami łącznie zebrano 32,13 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Góra Grosza

Zabawa karnawałowa

...

Zabawa karnawałowa

Wigilia 2012

"Cicha noc, święta noc

Pokój niesie ludziom wszem

A u żłóbka Matka święta

Czuwa sama uśmiechnięta

Nad Dziecią tka snem…"

Zebrani przy żłobku małego Jezusa kolędowały małe przedszkolaki z wszystkich grup. Okolicznościowe wiersze, nastrój i wspólne kolędy wprowadziły wszystkich w nastrój świą t Bożego Narodzenia.

Wigilia 2012

Konkurs plastyczny "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę"

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 2. I miejsce wśród 102 prac zajął Filip Janiec z gr. Tygrysy opiekunem była p. Kasia Stec oraz p. Bożena Niemiec, a wyróżnienie otrzymał Robert Meciar . Wyróżnienia otrzymały także dzieci z grupy Pszczoły: Ula Kaniewska, Olga Stadnicka, Oliwia Maziarz, a opiekunami dzieci były panie Joanna Małek i Iwona Raczyk.

Konkurs plastyczny

Mikołaj

"Wesoły Mikołaj czapkę ma czerwoną ,

Zniszczone kalosze, brodę oszronioną .

Niesie ciężki worek prezentów wspaniałych,

Chce by wszystkie dzieci dziś się uśmiechały"

6 grudnia zawitał do naszego przedszkola dawno oczekiwany szczególnie przez dzieci Swięty Mikołaj. Przyjechał na prawdziwym koniu i przywiózł worki prezentów dla wszystkich dzieci. Radości i zabawy na ogrodzie przedszkolnym nie było końca. Nie zawiodła pogoda jakby chciała zrobić miła niespodziankę i dzieciom i Mikołajowi.Andrzejki

Dnia 29.10.2012r. wszystkie dzieci z przedszkola bawiły się na zabawie andrzejkowej. Zabawę poprowadziły pani Kasia Stec w roli Czarownicy oraz pani Bożena, pani Iwonka, pani Asia razem z dziećmi z grupy "Tygrysy" i "Pszczoły". Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Pani Dyrektor lała wosk i wspólnie odczytywaliśmy co nas czeka w przyszłości. Nie zabrakło też różnorodnych wróżb.

Andrzejki

Pieczenie ciasta

...

Pieczenie ciasta

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 17 października 2012 roku najmłodsza grupa wiekowa "Krasnale" obchodziła swoje pierwsze wielkie święto, połą czone w występem dzieci i pasowaniem na przedszkolaka. Dzieci przygotowały wraz z wychowawczyniami: Jadwigą Dubaj oraz Joanną Pazdan dla swoich kochanych rodziców wierszyki i piosenki. W trakcie uroczystości wychowankowie złożyli akt ślubowania, przyrzekają c wyrosnąć w tym roku na zucha i grzecznego przedszkolaka. Pani dyrektor Danuta Szular dokonała pasowania każdego 3 latka na "zucha malucha" wielkim ołówkiem, wręczają c dyplom. Występy dzieci zostały docenione brawami i słowami podziękowania ze strony rodziców.

Pasowanie na przedszkolaka

Spotkanie z kangurem

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia ruchowe z piłkami. Pewnego dnia na zajęcia przybył z dalekiej Australii Pan Kangur "Filipek". Wszyscy bawili się wyśmienicie. Dzieci, piłki i Kangur ćwiczyły i skakały tu i tam. Było wesoło i bezpiecznie. To był wspaniały dzień. Czekamy na kolejne spotkania.

Spotkanie z kangurem

Wycieczka do Starostwa

Dnia 16 listopada odwiedziliśmy (grupy "Tygrysy" i "Pszczoły") Starostwo Powiatowe, którego siedziba znajduje się przy ulicy Podleśnej. Każde dziecko mogło usiąść na fotelu "Szefa" i było to nie lada przeżycie. Dzieci zwiedziły gabinety Starosty i jego zastępcy a także salę obrad, gdzie mogły zasiąść przy stole posiedzeń. Tam każde dziecko dostało w prezencie kredki, którymi mogły narysować wymarzony plac zabaw. Dzieci zwiedziły również inne pomieszczenia w Starostwie, m.in. pokój, w którym można zarejestrować samochód i odebrać prawo jazdy. Każdy otrzymał w prezencie Dyplomik Małego Urzędnika.

Wycieczka do Starostwa

Wycieczka do Sztafety

Na wycieczce do "Sztafety", która odbyła się dnia 22 listopada zwiedziliśmy (grupa "Tygrysy" i "Pszczoły") pomieszczenia gdzie dziennikarze piszą teksty do znanego w naszym mieście tygodnika. Poznaliśmy etapy powstawania pisma, redaktorów działu sportowego i redaktora Naczelnego. Oczywiście na koniec były niespodzianki dla dzieci i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Wycieczka do Sztafety

Wycieczka do Muzeum Regionalnego

We wrześniu 2012r. grupa „Tygrysy” wybrała się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Dzieci zwiedzały wystawę stałą, która przybliża wiedzę na temat historii Stalowej Woli i najbliższej okolicy. „Tygrysy” pojechały autobusem MKS, wszyscy mieli bilety więc nie straszny był im Pan Kontroler. Pogoda dopisała i humory też. Było wspaniale.

Wycieczka do Muzeum Regionalnego

Pomnik Jana Pawła II

...

Pomnik Jana Pawła II hr>

Jesienny sparcer - Plastusie

...

Jesienny sparcer - Plastusie

Wycieczka na pocztę - "Pszczoły" i "Motyle"

Dnia 16.10.2012 roku dzieci z grupy "Pszczoły" i "Motyle" wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego. Poznały tam pracę listonosza.

Wycieczka na pocztę -

Poczta grupa "Biedronki"

Dzieci z grupy "Biedronki" bliżej poznały zawód listonosza i ludzi, którzy pracują na poczcie. Dzieci wspólnie napisały list do przedszkola, a koleżanka Oliwia go wysłała. List przyszedł do przedszkola za dwa dni. Dużo było wrażeń, wycieczka była udana. Dzieci zobaczyły w jaki sposób pracują ludzie na poczcie. Podczas tego spotkania panowała miła atmosfera. Na zakończenie wycieczki dzieci na pamiątkę otrzymały znaczki pocztowe. Po powrocie z poczty dzieci całe popołudnie bawiły się w listonosza.

Poczta grupa

Poczta grupa - "Plastusie"

W dniu 18.10.2012r. grupa "Plastusie" odwiedziła Urząd Pocztowy.

Poczta grupa -

Pieczemy ciasteczka

Grupa "Plastusie" wspólnie z Paniami wykonywała pyszne ciasteczka.

Pieczemy ciasteczka

Rozdanie nagród w konkursie "Zbiórki Makulatury"

Dnia 24.09.2012r. odbyło się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Wojska Polskiego uroczyste rozdanie nagród w konkursie Zbiórki Makulatury. Nasze Przedszkole zajęło I miejsce. Otrzymaliśmy kwotę 2 200 zł za którą zostały zakupione nowe meble do grupy Biedronek. Koordynatorami akcji były panie: Katarzyna Stec i Joanna Małek. Wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam uzyskać tak dobry wynik serdecznie dziękujemy.

Rozdanie nagród w konkursie

Wizyta w Telewizji Diana

DW dniu 11.09.2012r. dzieci z grupy „Biedronki” i „Motyle” wraz z paniami wybrały się z wizytą do naszej zaprzyjaźnionej telewizji „Diana”. Pani Dorota Szczurek bardzo ciekawie opowiadała o pracy w mediach, o realizacji różnych programów tematycznych. Dzieci miały możliwość bezpośredniego spotkania z dziennikarzami realizującymi różne bloki programowe, np. dziennikarze sportowi, publicyści, itp. Niektórzy mogli się przekonać o tym, że nie tak łatwo jest wypowiadać się do mikrofonu i pod „obstrzałem” jupiterów.

Wizyta w telewizji

Powitanie Jesieni

Grupa "Biedronki" bardzo uroczyście powitała piękną porę roku "jesień". Dzieci wcieliły się w różne postacie warzyw, grzybów. Przedstawienie udało się dzięki paniom wychowawczyniom, rodzicom, no i dzieciom. Poprzez takie występy dzieci uczą się odwagi, śmiałości, zachowania się na scenie. Mali artyści czuli się bardzo dobrze na scenie – profesjonalnie.

Rozstrzygnięcie konkursu

Piekarnia

Dnia 24.09.2012r. dzieci z grupy „Pszczoły i „Tygrysy” odwiedziły Piekarnię „Społem” w Stalowej Woli. Uważnie poznały pomieszczenia i wyposażenie piekarni. Obserwowały z czego i w jaki sposób wypieka się chleb, bułeczki i ciasteczka. Wszystkim wycieczka się podobała, zwłaszcza że na koniec wizyty otrzymaliśmy słodką niespodziankę.

Rozstrzygnięcie konkursu
Rok 2012/2013

Rozstrzygnięcie konkursu "Nakręcamy szkoły"

Od grudnia 2011 roku nasze przedszkole wzięło udział w I edycji konkursu pt. "Nakręcamy szkoły". Konkurs polegał na zbiórce plastikowych nakrętek. Przedszkole pod opieką koordynatora zgromadziło łącznie 162 kg nakrętek. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się dnia 26.06.2012r., nasza placówka zdobyła III miejsce na podium.

Rozstrzygnięcie konkursu

Żołnierz

Dnia 22.06.2012r. odwiedził nasze Przedszkole zawodowy żołnierz Pan Mariusz Gujda, który odbywa służbę w Jednostce Wojskowej w Nisku. Opowiadał dzieciom o swojej pracy, szkoleniach, czynnościach jakie wykonują żołnierze w czasie pokoju, służąc ludziom w różnych akcjach, np.

 • w czasie pożarów
 • powodzi
 • klęsk żywiołowych.

  Żołnierz

  Straż pożarna

  Dnia 5.06.2012r. dzieci z grupy "Gołębie" wspólnie z wychowawczynią Panią Katarzyną Stec odwiedziły Straż Pożarną. Strażacy pokazali dzieciom dyspozytornię i najnowszy sprzęt strażacki. Najszczęśliwsi byli oczywiście chłopcy, których marzeniem jest kiedyś zostać Prawdziwym Strażakiem.

  Straż pożarna

  Wycieczka do Rzeszowa - Muzeum Dobranocek

  Dzieci z grupy "Biedronki" 22.06.2012r. wyjechały na wycieczkę do Rzeszowa. Najpierw spędziły czas w McDonald, następnie zwiedziły Muzeum Dobranocek. Zgromadzone w muzeum eksponaty bardzo zaciekawiły dzieci. Podczas przejazdu autokarem wszystkim dopisywał znakomity humor.

  Wycieczka do Rzeszowa - Muzeum Dobranocek

  Wesoła łąka

  Dnia 13.06.2012r. dzieci z grupy "Krasnale" wraz z nauczycielkami zaprezentowały program słowno – muzyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci w pięknych strojach przedstawiających mieszkańców łąki recytowały wiersz, tańczyły, śpiewały piosenki. Na koniec odbył się słodki poczęstunek, wręczyliśmy rodzicom piękne, kolorowe laurki.

  Wesoła łą ka

  Wycieczka Kłyżów - Rybakówka

  Dnia 21.06.2012r. dzieci z grupy "Pszczoły" i "Gołębie" odwiedziły Rybakówkę. Jest to niezwykle urokliwy zakątek w pobliskim Kłyżowie. Idealne miejsce na bezpieczne zakończenie roku dla dzieci. Dzieci mogły korzystać z wszystkich atrakcji m.in. z wyposażonego i kolorowego placu zabaw, ogromnej trampoliny. Grały w piłkę nożną na boisku, w siatkówkę plażową, karmiły kozy, których małe stadko pasło się nieopodal. Były zawody w przeciąganiu liny i jazda na konikach polskich z hodowli pana Haliniaka. Organizatorami wycieczki były panie: Katarzyna Stec, Danuta Szular, Joanna Małek.

  Wycieczka Kłyżów - Rybakówka

  Pożegnanie przedszkola

  Dnia 20 czerwca dzieci z grupy "Biedronki" uroczyście pożegnały przedszkole. Najpierw zaprezentowały część artystyczną, którą rozpoczęły polonezem, deklamowały wiersze i podziękowania dla wszystkich pracowników przedszkola, wykonały wiele tańców i piosenek. Następnie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola i kolorowe książki z pamiątkową dedykacją. Rodzice w imieniu własnym i swoich pociech podziękowali za opiekę i 4 – letnią współpracę wszystkim pracownikom przedszkola. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców z Rady Rodziców.

  Pożegnanie przedszkola

  Pożegnanie starszaków

  Dnia 05.06.2012r. dzieci z grupy 5-latków "Gołębie" pożegnały swoich starszych kolegów, którzy mając już 7 lat od września 2012r. pożegnają nasze przedszkole i powitają nową szkołę, w której będą uczyć się przez następne 6 lat. Były piosenki i wiersze oraz słodkie lizaki. Były też ordery uśmiechu, które grupa Gołębie przygotowała dla absolwentów. Myślę, że wspomnienia z tej chwili zostaną w sercu każdego.

  Pożegnanie starszaków

  Dzień Mamy i Taty Kolorowa wiosna

  ....

  Dzień Mamy i Taty Kolorowa wiosna

  Przedstawienie teatralne z okazji dnia mamy i taty "Witajcie w naszej bajce"

  "Witajcie w naszej bajce" – słowami tej piosenki dzieci z grupy "Motyle" zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie teatralne z okazji Dnia Mamy i Taty”. Dzieci wcieliły się w postaci bohaterów siedmiu utworów klasycznej literatury dziecięcej. Dzięki temu, że świat bajek nie jest dzieciom obcy, przyswojenie sobie tekstów nie było rzeczą trudną. Rodzice naszych wychowanków stanęli na wysokości zadania przygotowując stroje małym aktorom.

  Przedstawienie teatralne z okazji dnia mamy i taty

  Konkurs plastyczny "Na jagody"

  Dnia 05.06.2012r. w naszym Przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Na jagody". W konkursie wzięło udział 10 przedszkoli z terenu Stalowej Woli. Dzieci z grupy "Biedronki" z naszego przedszkola zaprezentowały wszystkim zaproszonym gościom teatrzyk pt. " Na jagody", który wszystkim się podobał. Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało nagrodę i słodki poczęstunek. Rozdano też nagrody w konkursie ekologicznym organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną Sanepid.

  Konkurs plastyczny

  Dzień Dziecka

  Dnia 1.06.2012r. dzieci w przedszkolu obchodziły swoje święto. Mimo niesprzyjącej aury humory dopisywały. Całą zabawę prowadził pan Edward Dymek. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych bawiły się ze swoimi paniami.

  Dzień Dziecka

  Przedstwienie teatralne w ramach projektu Gimnastyka mowy i języka grupa "Pszczoły"

  W dniu 29.05.2012r. dzieci z grupy "Pszczoły" zaprezentowały teatrzyk pod tytułem "Zagubione korale". Teatrzyk odbył się w ramach podsumowania zajęć teatralnych z projektu Gimnastyka mowy i języka. Dzieci wystąpiły w ładnych, kolorowych strojach oraz pięknej scenerii.

  Przedstwienie teatralne w ramach projektu Gimnastyka mowy i języka grupa

  Dzień Mamy i Taty

  Dnia 29.05.2012r. dzieci z grupy "Pszczoły" przygotowały dla swoich kochanych rodziców montaż słowno - myzyczny z okazji "Dnia Mamy i Taty". Dzieci pieknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na koniec przedstawienia zatańczyły fragment tańca baletowego - dziewczynki, a chłopcy - taniec wojownika. Po przedstaweniu dzieci zaprosiły swoich rodziaców do sali, gdzie odbył się poczęstunek w formie słodkich ciasteczek i herbaty. Dzieci wręczyły także mamusiom i tatusiom własnoręcznie wykonane prezenty.

  Dzień Mamy i Taty

  Wielkanoc

  Dnia 29.03.2012r. w naszym przedszkolu odbyło się "Spotkanie Wielkanocne". Każda z grup przedszkolnych przedstawiała krótki montaż słowno - muzyczny. Przepiękny występ dzieci, wystrój wnętrza sali oraz wielkanocne stroje przedszkolaków zrodziły w nas świąteczną, miłą atmosferę.

  Wielkanoc

  Powitanie wiosny

  Dnia 21.03.2012r. w naszym przedszkolu uroczyście powitaliśmy nadejście wiosny. Dzieci z grup "Pszczoły" i "Motyle" razem ze swoimi paniami przygotowały program słowno - muzyczny pt. "Na smerfowej polanie". Smerfny korowód "wygonił zimę - powitał wiosnę".

  Powitanie wiosny

  Tłusty Czwartek

  Dnia 16 II w naszym przedszkolu obchodziliśmy Tłusty Czwartek. Z tej okazji panie nauczycielki przedstawiły teatrzyk pt. "Pączki i faworki u babci Honorki". Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i oglądały. Następnie odbyła się dyskoteka na zakończenie karnawału.

  Tłusty Czwartek

  Dzień Babci I Dziadka

  W dniach 19.01.2012r. – 20.01.2012r. obchodziliśmy uroczyście w naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Każda z grup przedszkolnych przygotowała program słowno - muzyczny na tę uroczystość. Po przedstawieniu dzieci rozdawały przepiękne prezenty dla swoich dziadków. Następnie odbył się wspólny poczęstunek. Goście byli bardzo wzruszeni.

  Dzień Babci I Dziadka

  Zabawa Karnawałowa

  Dnia 13.01.2012r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa karnawałowa. Jak co roku poprowadził ją Pan Edward Dymek. Wszystkie dzieci były przepięknie poprzebierane w różnorodne stroje. Zabawa udała się.

  Zabawa Karnawałowa

  Wigilia

  Jak co roku w przedszkolu obchodziliśmy Wigilię Bożego Narodzenia. Dzieci z poszczególnych grup mówiły świąteczne wierszyki oraz wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Na zakończenie wszyscy pracownicy przedszkola oraz dzieci składali sobie serdeczne życzenia.

  Wigilia

  Spotkanie z Mikołajem

  Dnia 06.12.2010r. przed południem zawitał do naszego przedszkola Mikołaj. Wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy serdecznie Go powitali. Dzieci z poszczególnych grup powitały Mikołaja piosenkami i wierszami, a Mikołaj obdarował je prezentami. Po południu przyjechało na plac przedszkolny dwóch Mikołajów ze Stajni Polonia z Kłyżowa. Widok czerwono ubranych gości wzbudził wiele emocji wśród dzieci. Wszystkie dzieci były zachwycone koniki, każde dziecko chciało pogłaskać, dotknąć konika. Oba zwierzaki były oblegane. W eskorcie obu Mikołajów wszystkie chętne dzieci mogły udać się na przejażdżkę.

  Spotkanie z Mikołajem

  Dzień wróżb andrzejkowych

  Dnia 30.11.2011r w naszym przedszkolu jak co roku wszystkie dzieci uczestniczyły we wróżbach andrzejkowych. Zabawę poprowadziły dzieci z grup "Krasnale" i "Plastusie" razem ze swoimi Paniami. Było mnóstwo wróżb a także wspólne odczytywanie życzeń, które na pewno się spełnią. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły.

  Dzień wróżb andrzejkowych

  Spotkanie z Panem Policjantem

  W ramach współpracy z Komendą Policji w dniu 28.10.2011r. odbyło się spotkanie dotyczące zapoznania się z podstawowymi zasadami Ruchu Drogowego, a także pokaz tresury i możliwości psa policyjnego. Uświadomienie dzieciom o niebezpieczeństwach związanych z obcymi zwierzętami.

  Spotkanie z Panem Policjantem

  Wycieczka do Nowej Dęby

  W dniu 27.10.2011r. odbyła się wycieczka do fabryki ozdób choinkowych do Nowej Dęby. Dzieci obserwowały poszczególne etapy produkcji bombek. Odbyły się także zajęcia warsztatowe - malowanie bombek. Dzieci z zaciekawieniem i radością oglądały przepiękną wystawę.

  Wycieczka do Nowej Dęby

  POWITANIE JESIENI

  Dzieci z grupy "Biedronki" i "Gołębie" przedstawiły montaż słowno - muzyczny, wiersze, inscenizacje, piosenki oraz tańce.

  POWITANIE JESIENI

  ROK 2011/2012  EKSPERYMENTY CHEMICZNE

  Dnia 07.06.2011r. w naszym przedszkolu odbył się pokaz eksperymentów chemicznych. Panie z Akademii Nauki zabrały dzieci w fantastyczną podróż po kosmosie. Pokazywały m.in. jak wybucha wulkan, jak powstaje sól, jak wytworzyć kauczuk, jak rozpalić ogień bez zapałek i zapalniczki. Wszystkie dzieci słuchały i obserwowały z wielkim zaciekawieniem.

  EKSPERYMENTY CHEMICZNE

  KONKURS RECYTATORSKI

  Dnia 03.06.2011r. nasze przedszkole organizowało konkurs recytatorski połączony z konkursem plastycznym. Impreza odbyła się w Miejskim Domu Kultury. Przedszkolaki z dwunastu stalowowolskich przedszkoli zaprezentowały się na scenie, recytując wiersze Marii Konopnickiej. Przy okazji tego przedsięwzięcia Stalowowolska Powiatowa Inspekcja Sanitarna we współpracy z Urzędem Miasta rozstrzygnęła konkurs plastyczny, w ramach profilaktycznego programu antynikotynowego.

  KONKURS RECYTATORSKI

  DZIEń DZIECKA

  Dnia 01.06.2011r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka. Zabawa przy muzyce odbyła się na świeżym powietrzu - na ogrodzie przedszkolnym. Całą zabawę poprowadził Pan Edward Dymek. Dzieci z chęcią uczestniczyły w różnych konkursach, a pogoda temu sprzyjała.

  DZIEń DZIECKA

  DZIEń MAMY I TATY

  Dzieci z grupy "Plastusie" z okazji: "Dnia Mamy i Taty" przygotowały dla swoich rodziców montaż słowno - muzyczny. Dzieci przepięknie recytowały, śpiewały i tańczyły.

  DZIEń MAMY I TATY

  WAKACJE TUŻ TUŻ - SPOTKANIE DZIECI Z RATOWNIKIEM

  Na spotkaniu omawiano sposoby bezpiecznego korzystania podczas wakacji z basenu, morskich kąpieli i plaży.

  WAKACJE TUŻ TUŻ - SPOTKANIE DZIECI Z RATOWNIKIEM

  Wielkanoc

  Dnia 15.04.2011r. w naszym przedszkolu odbyło się "Spotkanie Wielkanocne" podczas którego dzieci z grupy "Biedronki" przedstawiły tradycje i zwyczaje związane ze świętami Wielkanocnymi. Występ obejrzały wszystkie przedszkolaki, rodzice oraz zaproszeni goście: pani Halina Wołos - Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, pani Eliza Walicha - prezes ZNP, ksiądz Tomasz Wilisowski - proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej, pani Halina Hammer - były pracownik naszego przedszkola.

  Wielkanoc

  POWITANIE WIOSNY

  Dzieci z grup "Krasnale" i "Motyle" razem ze swoimi paniami przygotowały program słowno - muzyczny pt. "Witaj wiosno". Wesoły korowód "wygonił zimę - powitał wiosnę".

  POWITANIE WIOSNY

  Zakładanie ogródka

  W marcu dzieci z grupy "Plastusie" razem z panią Danusią i panią Beatą zakładały ogródek przedszkolny. Dzieci z paniami wysiewały rzeżuchę i przesadzały kwiatki. Ogródek zakładały też dzieci z grupy "Krasnale". Razem z paniami sadziły cebulę.

  Zakładanie ogródka

  Zakładanie ogródka  SALA ĆWICZEń - DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

  Dnia 14.03.2011r. Dzieci z grupy "Pszczoły" odwiedziły Dom Pomocy społecznej w celu zapoznania się z pracą rehabilitantów. Dzieci uczestniczyły w pokazie różnorodnych ćwiczeń, jakie na wielorakich przyrządach wykonują pensjonariusze. Korzystały z wielu przyrządów, ale największą atrakcją był marsz na bieżni. Dzięki uprzejmości personelu DPS-u wychowankowie zapoznali się z wieloma sposobami na utrzymanie sprawności zawłaszcza wśród osób w podeszłym wieku.

  SALA ĆWICZEń - DOM POMOCY SPOŁECZNEJ

  KONKURS "PRZEDSZKOLAKI PRZYGOTOWUJą SIĘ NA EURO 2012"

  Dnia 02.03.2011r. dzieci z grupy "Gołębie" wzięły udział w konkursie pt. "Przedszkolaki przygotowują się na Euro 2012". Udział w konkursie był połączony ze wspólnym wyjazdem do Spółdzielczego Domu Kultury. Dzieci w strojach sportowców, kibiców wykonały układ z fruwajkami, chustą i piłką do piosenki "We are the champions'.

  KONKURS

  ZDROWE KANAPKI

  Dnia 18.02.2011 r. dzieci z grupy "Motyle" wspólnie z panią Lusią i panią Stasią uczyły się robić "smaczne i zdrowe kanapki". Smarowały, kroiły, cięły, mieszały produkty, a potem każde dziecko samo przygotowywało sobie kanapki, które wspólnie za apetytem jedli. Kanapki też przygotowywały dzieci z grupy "Gołębie" razem z panią Basią oraz z panią Marysią.

  ZDROWE KANAPKI

  DYSKOTEKA ZAPUSTOWA

  Na zakończenie karnawału w dniu 24.02.2011r. Odbyła się w naszym przedszkolu dyskoteka zapustowa. Tańce, korowody, słodki poczęstunek z pączków i faworków - to niespodzianki jakie miały wszystkie przedszkolaki tego dnia.

  DYSKOTEKA ZAPUSTOWA

  Zabawa karnawałowa

  Dnia 14.01.2011r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Wszystkie dzieci były poprzebierane za postaci bajkowe. Zabawa bardzo się udała. Wszystkie grupy zostały nagrodzone słodyczami.

  Zabawa karnawałowa

  Dnia 13.01.2011r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie absolwentów. Wychowankowie chwalili się przeżyciami z pobytu w przedszkolu oraz zdobytymi do tej pory umiejętnościami.  Najstarsi absolwenci obecni uczniowie LO im. KEN

  Najstarsi absolwenci obecni uczniowie LO im. KEN  Występ Zuzi i Hani Szafraniec

   Występ Zuzi i Hani Szafraniec  Absolwenci siedzą przy stolikach przygotowanych specjalnie dla nich in podziwiają występy swoich kolegów

  Absolwenci siedzą przy stolikach przygotowanych specjalnie dla nich in podziwiają występy swoich kolegów  Wspólna kolęda

  Wspólna kolęda  Wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Panią Dyrektor

  Wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Panią Dyrektor  Wspólna zabawa

   Wspólna zabawa  Dwaj przyjaciele przy leżakach Kacper i Daniel

  Dwaj przyjaciele przy leżakach Kacper i Daniel  Wspólny obiad

  Wspólny obiad  Wigilia

  Jak co roku w przedszkolu obchodziliśmy Wigilię Bożego Narodzenia. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i przekazywaliśmy sobie światełko betlejemskie. Wszyscy pracownicy przedszkola oraz dzieci składali sobie serdeczne życzenia.

  Wigilia Wigilia

  Odwiedzili nas goście: Pani Halina Wołos - Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta Stalowa Wola, Pan Jan Gorczyca - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, Pani H. Hammer - była księgowa naszego przedszkola.  Mikołaj

  Dnia 06.12.2010r. zawitał do naszego przedszkola Mikołaj. Wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy serdecznie Go powitali.

  Mikołaj

  Dzieci z poszczególnych grup powitały Mikołaja piosenkami i wierszami, a Mikołaj obdarował je prezentami.  100-tna rocznica śmierci patronki przedszkola

  W tym roku w listopadzie obchodziliśmy 100-tną rocznicę śmierci naszej patronki Marii Konopnickiej. Dzieci z grupy Krasnale zbierały w parku listki, z których wraz z panią wykonały bukiet jesiennych kwiatów dla naszej patronki.

  100-tna rocznica śmierci patronki przedszkola  Andrzejki

  Dnia 26.10.2010r. wszystkie dzieci z przedszkola bawiły się na zabawie andrzejkowej. Całą zabawę poprowadziły pani Lusia Kulpa i pani Kasia Stec razem z dziećmi z grupy "Motyle". Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. Pani Dyrektor lała wosk i wspólnie odczytywaliśmy co nas czeka w przyszłości. Zostały też odczytane życzenia, które na pewno się spełnią.

  Andrzejki

  Dzień Komisji Edukacji Narodowej

  Dnia 14.10.2010r. wszyscy pracownicy przedszkola wraz z dziećmi uroczyście obchodzili Dzień Komisji Edukacji Narodowej. świętowali z nami zaproszeni byli pracownicy naszego przedszkola. Uroczyste programy słowno -muzyczne na tę okazję przygotowały wszystkie grupy przedszkolne.

  Dzień Komisji Edukacji Narodowej

  Wycieczka na Komendę Policji w Stalowej Woli

  Przedszkolaki z poszczególnych grup odwiedziły Komendę Policji w Stalowej Woli

  Wycieczka na Komendę Policji w Stalowej Woli

  Teatrzyk w ramach projektu "Gimnastyka mowy i języka"

  W ramach projektu "Gimnastyka mowy i języka" odbył się w przedszkolu w dniu 22.09.2010r. teatrzyk pt. "Porwanie księżniczki". Udział w teatrzyku wzięły wszystkie dzieci z poszczególnych grup. Dzieci były bardzo zainteresowane i radosne.

  Gimnastyka mowy i języka

  Powitanie jesieni

  Powitanie jesieni

  30.09.2010r. - "Pożegnanie lata - powitanie jesieni" - w wykonaniu grupy starszaków "Gołębie".

  Powitanie jesieni

  Przy barwnej dekoracji i wspaniałego straganu dzieci powitały jesień. Przedstawiły montaż słowno-muzyczny, wiersze, inscenizacje, piosenki oraz tańce.   

 •