Aktualności

Robimy zdrowe kanapki

Dzieci z grupy,, Biedronki,, podjęły się wielkiego wyzwania pod hasłem ,, Robimy zdrowe kanapki''. Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się jakie wartości odżywcze mają warzywa. Nazywały kolory i kształty warzyw, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach pieczywo, masło, ser żółty, ser biały i warzywa. Po umyciu rąk oraz warzyw, dzieci przystąpiły do zrobienia kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na nim wybrane przez siebie różne warzywa i dodatki. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadły przygotowane kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię, dbałość o higienę podczas spożywania posiłków. Kanapki wyglądały pięknie, smakowicie i kolorowo. Zadowolone dzieci  poczęstowały kanapkami panią Dyrektor oraz wszystkich pracowników przedszkola. Dziękujemy Rodzicom za zakup niezbędnych produktów i warzyw do wykonania kanapek.  

Wyszukaj

Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej
ul. ks. J. Popiełuszki 29a
37-450 Stalowa Wola
tel. 0-15 842-49-58
e-mail: przedszkole7@stalowawola.pl

© 2018 Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej w Stalowej Woli. All Rights Reserved.

Szukaj