Aktualności

Akcja "Szkoła pamięta"

Program "Szkoła pamięta" to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

W ostatnim tygodniu października dzieci z grupy "Biedronki" wzięły udział w akcji MEN "Szkoła pamięta". Upamiętnili ważne postacie i wydarzenia z naszej małej, lokalnej ojczyzny, zapalając znicze i stawiając kwiaty na pomniku Kazimierza Pilata. Podjęte działania to jeden z elementów wychowania patriotycznego mającego na celu kształtowanie właściwych postaw obywatelskich. pomnik Kazimierza Pilata zlokalizowany jest w parku miejskim w Stalowej Woli. Upamiętnia postać "Zaremby" oraz wszystkich konspiratorów AK, którzy ponieśli śmierć w walce o Polskę. Dzieci z grupy "Biedronki" zapoznały się z historią żołnierza Armii Krajowej pseudonim "Zaremba" oficer rezerwy w stopniu kapitana. Był człowiekiem pewnym, zdecydowanym, oddanym Polsce, którego darzono wielkim zaufaniem. Był jednym z organizatorów Związku Walki Zbrojnej (ZWZ) w Stalowej Woli.

Wyszukaj

Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej
ul. ks. J. Popiełuszki 29a
37-450 Stalowa Wola
tel. 0-15 842-49-58
e-mail: przedszkole7@stalowawola.pl

© 2018 Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej w Stalowej Woli. All Rights Reserved.

Szukaj