Wycieczka - Kępie Zaleszańskie grupa "Biedronki" razem z Paniami Bożenką, Wiesią, Marysią.

Dnia 23.09.2016r. w piękny słoneczny dzień wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego do pobliskiej miejscowości Kępie Zaleszańskie, prowadzonego przez państwo Agnieszkę i Mariusza Pachla. Na terenie gospodarstwa czekało nas wiele atrakcji: oglądanie stajni, w której znajdowały się konie, jazda bryczką po okolicy, jazda dzieci na kucyku, pieczenie kiełbasy nad ogniskiem. Pani Agnieszka z pasją opowiadała o koniach które bardzo kocha i opiekuje się nimi. Dzieci mogły poznać wygląd i życie wielu zwierząt, nie tylko koni, ale kóz. Mogły same zapoznać się z pielęgnacją konia pod czułą opieką pani Agnieszki, która asekurowała prace pielęgnacyjne kucyka. Po tych czynnościach dzieci mogły dosiąść kucyka i zrobić kila rund na specjalnym torze. Korzystały również z atrakcyjnego placu zabaw i przygotowanych posiłków. Z zainteresowaniem brały udział w warsztatach przygotowanych przez panią Kasię, która jest instruktorem jazdy konnej i prowadzi w stadninie zajęcia. Zbyt szybko nadszedł czas powrotu do przedszkola, ale będziemy miło wspominać pobyt w stadninie i jej gościnnych gospodarzy. Zostały nam miłe wspomnienia oraz zdjęcia z wycieczki.