Aktualności

Dnia 27.04.2022r Grupa Tygrysy wzięła udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Przedszkole nr 18. ,,Super Tygrysy,, tak nazwaliśmy naszą grupę , zaśpiewały piosenkę J. Pietrzaka ,,Taki Kraj''. Było pięknie i wzruszająco.

Wraz z nadejściem Wiosny dekorujemy i ozdabiamy nasze przedszkole w motywy wiosenne. Wspomagają nas w tym Rodzice naszych wychowanków, którzy przynieśli sadzonki kwiatów a dzieci wraz z paniami posadziły je na klombach przed przedszkolem. Dzięki wspaniałej współpracy jest teraz kolorowo i wesoło w przedszkolu i wokół niego.

Dzieci z grupy Krasnale obchodziły Światowy Dzień Wody. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.

W dniu 22 marca dzieci z naszego przedszkola powitały Wiosnę. Z tej okazji grupa " Pszczoły " przygotowała przedstawienie. Wystąpiły w nim: Pani Zima, smutne bałwan ki, Pani Wiosna, motyle, biedronki, bocian i żabki, pszczółki, słoneczko i wiosenne kwiaty. Spotkanie wszystkich dzieci z przedszkola sprawiło dużo radości i nowych doświadczeń występującym oraz oglądającym. Wszyscy wspólnie śpiewali znane piosenki o wiośnie.

Grupa Pszczoły i Krasnale zaangażowały się w wykonanie pięknego serca i napisanie wiersza w dowód wdzięczności dla TERYTORIALSÓW.

W tym szczególnym czasie myślimy o naszych polskich żołnierzach, którzy stoją na straży naszych granic. Dzieci z grupy Krasnale i Tygrysy chcąc podziękować im za ich trud i poświęcenie przygotowały niespodzianki. Krasnale zrobiły przepiękne biało-czerwone serce i napisały piękny wiersz. Starszaki upiekły szarlotkę i słodkie ciasteczka-serduszka. Tata Neli, który jest żołnierzem zawiózł wszystkie niespodzianki  już do jednostki.
Drodzy żołnierze dziękujemy, że dzięki Wam jesteśmy bezpieczni.
 

W dniu 08.02.2022r. do naszego przedszkola przyjechał cyrk. Dzieci były wprowadzone w świat magii. Był klaun, który swoim wyglądem i wyczynami rozbawił całe przedszkole. Nie zabrakło żąglerki oraz gimnastyki akrobacyjnej - co zadziwiło nasze dzieci. Było dużo radości, śmiechu i zabawy. Na koniec dzieci mogły spotkać się z żywymi zwierzętami - królikiem i legwanem. Cały spektakl upamiętniły wspólne zdjęcia.

Dzieci z grupy " Tygrysy" poznały postać smoka Dinusia. Narysowały jego postać - smok zamieszka w naszej sali i będzie przypominał nam o tym jak dbać o środowisko. "Tygrysy" wiedzą już co to znaczy słowo "smok" i "smog".

Dzieci z grupy "Pszczoły" przypomniały sobie zasady dbania o środowisko. Odpowiadały na pytania: co i dlaczego dymi, jakie są tego skutki oraz jak unikać. Pokolorowały obrazki ukazujące różne sposoby wytwarzania dymu. Podczas spaceru zaobserwowały sposoby zanieczyszczania powietrza w pobliżu naszego przedszkola.

W środę 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię radości i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie w salach, dzielenie się opłatkiem, składanie świątecznych życzeń, a także czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Dziś prawdziwy dzień niespodzianek. Mikołaj z powodu braku śniegu nie mógł przyjechać do nas na saniach i poprosił o pomoc strażaków. Przyjechał strażackim wozem. Ależ to była niespodzianka. Śmiechu i radości było co niemiara. Piękne prezenty dopełniły ten niezwykły dzień.
 
 

7.12 2021r. rozpoczynamy w naszym przedszkolu Świąteczny kiermasz.Dziękujemy wszystkim za pomoc, współpracę i zaangażowanie.Powstały przepiękne kartki, choinki, bombki, obrazy, ikony, stroiki i prawdziwe cuda. Zapraszamy do podziwiania i zakupów. Wspieramy akcję zakupu samochodu do ogrodu dla naszych przedszkolaków.
 

To był wyjątkowy dzień, ponieważ można było przynieść i pochwalić się swoją ulubioną przytulanką. Były wiersze, piosenki, wyliczanki związane z Misiem.
 

Wyszukaj

Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej
ul. ks. J. Popiełuszki 29a
37-450 Stalowa Wola
tel. 0-15 842-49-58
e-mail: przedszkole7@stalowawola.pl

© 2018 Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej w Stalowej Woli. All Rights Reserved.

Szukaj