Klauzula informacyjna RODO (dla rodziców)

Przedszkola nr 7 w Stalowej Woli ul. Ks. J. Popiełuszki 29a, 37-450 Stalowa Wola

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679   z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE  (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL)  informuję, że:

• Administratorem Państwa  danych osobowych oraz danych Państwa dzieci jest Dyrektor Przedszkola nr 7 w Stalowej Woli, ul. Ks. J. Popiełuszki 29a, 37-450 Stalowa Wola
  •  Inspektorem ochrony danych w Przedszkolu nr 7 w Stalowej Woli, ul. Ks. J. Popiełuszki 29a, 37-450 Stalowa Wola jest Pan Grzegorz Madej, z którym mogą  się Państwo  skontaktować pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Państwa dane osobowe  przetwarzane są  na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia j/w o ochronie danych  w celu realizacji zadań ustawowych, określonych w Ustawie – Prawo oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 59 oraz Ustawie o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 2198) w celu realizacji statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych  i wychowawczych w placówce.

• Państwa Dane osobowe mogą być udostępniane odbiorcom upoważnionym do ich otrzymywania na podstawie przepisów prawa, tj. System Informacji Oświatowej.
    Państwa dane osobowe mogą być udostępnianie podmiotom świadczącym na rzecz szkoły usługi informatyczne, obsługę księgową i kadrową. Państwa dane osobowe mogą być przekazane odpowiednim organom publicznym.
  • Państwa dane osobowe oraz dane dzieci  będą przechowywane przez okresy zakreślone w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt
  • Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania. Przysługuje Państwu prawo żądania usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody (*jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody) w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania , którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
  • Posiadają Państwo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych  gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa  dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
  • Podanie przez Państwa  danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe na mocy w/w przepisów Prawa Oświatowego.

Dyrektor Przedszkola:

Danuta Szular

W grupie Biedronki gościliśmy mamę Darii, która nauczyła nas techniki quillingu. Na koniec warsztatów powstała piękna kartka. Dzieci długo po zajęciach jeszcze wykonywały swoje dzieła.

19 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom Miejskiego Konkursu Plastycznego pt. „Projekt bombki choinkowej”. Z naszego przedszkola wzięło udział pięcioro dzieci z grupy Biedronki. Lena została laureatką, a Milenka – wyróżniona. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i drobne upominki pamiątkowe.

Czary mary wosku lanie -wróżby i taneczne pląsy podczas zabawy andrzejkowej przygotowane przez grupę Pszczoły oraz panie Łucję Kulpę i Annę Machała.

Grupa Tygrysy robiła pyszne kanapki. Było smacznie bardzo zdrowo i kolorowo. No i te niezwykłe czapki. Wyglądaliśmy pięknie. A kanapki pycha. Kto nie jadł niech żałuje.

Grupa Tygrysy przedstawiła na patriotycznej Akademii program artystyczny pt. „Kto ty jesteś Polak mały.” Było bardzo uroczyście. W nagrodę dzieci zwiedziły szkołę poznały również swoich rówieśników z zerówki. To była udana wyprawa. Na koniec był słodki poczęstunek.

Ostatnio byliśmy organizatorem finału Konkursu Patriotycznego pt. „Patriotyzm w twórczości M. Konopnickiej”. Dzieci wykonały przepiękne prace. Każde dziecko otrzymało nagrodę. Honorowym gościem był przewodniczący stowarzyszenia Stalowi Patrioci pan Piotr Serafin. Piękny występ dzieci z gr Tygrysy uświetnił finał konkursu.

Ostatnio dzieci z Grupy Tygrysy odwiedziły miejsce gdzie powstaje gazeta Sztafeta. Dowiedziały się jak i kto pisze artykuły do gazety. Było bardzo ciekawie i interesująco. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Gościliśmy w grupie Pszczoły Panią Weterynarz. Dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się wobec nieznajomych zwierząt na ulicy, jak dbać o zwierzęta. Grupa Pszczoły zorganizowała zbiórkę karmy w całym przedszkolu dla podopiecznych schroniska „Psia Przystań” w Stalowej Woli.

© 2018 Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej w Stalowej Woli. All Rights Reserved.