Aktualności

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców".

W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".

Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!

Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

#DzieciUcząRodziców

W tym roku szkolnym nasze przedszkole zostało włączone do akcji 'Szkoła pamięta". Akcja polega na upamiętnieniu ważnych postaci i wydarzeń historycznych, odwiedzeniu lokalnych miejsc pamięci oraz odwiedzeniu miejskiego cmentarza i nagrobków.

W czwartek i piątek grupa 4-5-6 latków wybrała się na wycieczkę na cmentarz, celem odwiedzenia grobów,  zapalenia zniczy.

Motyle odwiedziły Urząd Pocztowy w Stalowej Woli.Poznały pracę listonosza i stanowiska znajdujące się na głównej sali na poczcie.Wspaniała wycieczka pełna niespodzianek. Wysyłaliśmy karty pocztowe.

Niedawno byliśmy na pięknej wycieczce w zabytkowym kościele Św. Floriana.Poznaliśmy jego historię, postać jego patrona. Piękna wycieczka, piękny czas.

Motyle mają ogromne szczęście. Dostaliśmy z Afryki niespodziewaną paczkę, w której przyleciał do nas Zippi. Musimy się nim zaopiekować i starać się aby poczuł się u nas bezpiecznie. Witaj Zippi.

Zippi zna już naszego pająka Karola. Przywitaliśmy się  z nim i my. Od teraz będzie mieszkał na szafie i patrzył jak fajnie jest w naszym przedszkolu i naszej grupie Motyle.

Dzieci z grupy Pszczoły zrobiły pyszne, zdrowe, kolorowe kanapki. Na stołach zagościły świeże warzywa i sałata, rzodkiewka, pomidory, ogórki, papryka a także szczypiorek i pietruszka. Nie zabrakło także wędliny, serów, jajek, pieczywa oraz przyborów kuchennych potrzebnych do pracy. Wszystkie dzieci samodzielnie smarowały chleb masłem, układały produkty tworząc ciekawe kompozycje. Kanapki wyglądały naprawdę smakowicie.

Dnia 8.10.2019r. zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu dzieci z grupy Pszczoły przygotowały dla wszystkich przedszkolaków oraz rodziców wspaniałą akademię. Jesienni artyści przebrani w piękne kolorowe ubrania powitały piosenkami, wierszami i tańcami te najbardziej kolorową porę roku - jesień. Tak miło powitana nowa pora roku na pewno nie będzie zimna i smutna lecz barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

Piękną Jesień zobaczyliśmy w naszym Parku Miejskim.Sadziliśmy żołędzie aby wyrosły nowe dęby. Karmiliśmy orzechami wiewiórkę i spotkaliśmy samochód połykający jesienne liście.

Grupa Tygrysy dnia 26.09.2019 zwiedzała wystawę o tematyce II Wojny Światowej w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli - Rozwadów. Dzieci wzbogaciły wiedzę o bohaterach wojennych, obejrzały wiele eksponatów dotyczących walk z okupantami. Na warsztatach wykonywały „Medal dla bohatera”. Dzięki  tym warsztatom dzieci poszerzyły swoje umiejętności twórcze.

Niedawno byliśmy z wizytą u pani krawcowej.Oglądaliśmy różne materiały, nici i oczywiście maszynę do szycia.Pani krawcowa dużo nam powiedziała na temat szycia. Wrócimy tu na wiosnę.

Grupa Motyle odwiedziła ostatnio nasz ryneczek.Uczyliśmy się co to jest cena, jak kupować owoce i warzywa. Byliśmy przy szatkowaniu kapusty i jej ważeniu na dużej wadze.Piękna i bardzo pouczająca wyprawa.

Grupa ,,Pszczoły'' zamiast do ula,wybrała się do Fabryki czekolady w Rzeszowie.
Było bardzo słodko,kolorowo i wesoło. Dzieci samodzielnie wykonały i ozdobiły własną tabliczkę czekolady.  Malowały również gorącą czekoladą antyczne budowle. Podczas gdy czekoladowe cuda chłodziły się, dzieciaki przeszły do sali zabaw.Bo sala zabaw to jest to co ,,Pszczółki ''lubią najbardziej.

© 2018 Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej w Stalowej Woli. All Rights Reserved.