Aktualności

Dzieci z grupy "Plastusie" wybrały się pod pomnik żołnierza kapitana Kazimierza Pilata ps. "Zaremba", który oddał życie, abyśmy żyli w wolnym kraju. Był organizatorem ruchu oporu w okupowanej przez Niemców Stalowej Woli. Dzieci zapaliły znicze i złożyły kwiaty. Pamięć i chwała bohaterowi.

Grupa MOTYLE wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na spotkanie z bajkami Krasnala Bajkodłubka. Były to bardzo ciekawe zajęcia, prowadzone metodą aktywizującą. Dzieci cały czas  angażowały się prowadzone zajęcia, miały też możliwość poznania zbiorów bibliotecznych, wypożyczalni i czytelni. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało prezent. Dziękujemy Paniom z biblioteki za ciekawe i miłe spotkanie.

Dzieci z grupy "Plastusie" po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg naszego przedszkola. Na swoim pierwszym publicznym występie przed zgromadzona publicznością przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek. Występując, dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami ale również odwagą. Występ udał się, wszystko wypadło bardzo ładnie, ważnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania. Po ślubowaniu pani dyrektor dokonała pasowania używając magicznej kredki. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy. Po zakończeniu części oficjalnej przedszkolaki pozowały do zdjęć, po czym czekała na nich niespodzianka przygotowana przez rodziców w formie słodkiego poczęstunku. Dziękujemy Rodzicom za pomoc przy zorganizowaniu tak ważnej uroczystości.

Dzieci z grupy Motyle przygotowały pyszny, zdrowy sok jabłkowo - marchewkowy. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem.

To był wyjątkowy dzień. Były występy i kwaśny sok z cytryny. Teraz możemy powiedzieć "Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę".

Korzystając z pięknej pogody odwiedziliśmy stragany owocowo - warzywne. Zrobiliśmy zakupy. To była super wycieczka.

W naszej grupie zawsze jest wesoło i radośnie. Tak zaczynamy nowy dzień. Dbamy, by nasze humory były znakomite.

"Z wielkim koszem idzie jesień, plony niesie..."

Dzieci z grupy "Pszczoły" powitały nową porę roku - jesień. Wystąpiły z programem artystycznym - były tańce, piosenki i wiersze. Inscenizacje odbyły się z wielkim humorem i śmiechem. Było jesiennie i kolorowo. Przebrane dzieci za postacie jesienne dodały uroku całej części artystycznej , na czele z Panią Jesienią.

Jesień zawitała do grupy Krasnali. Robimy piękne jesienne jeże z kasztanów i uczymy się liczyć. Ciekawe, który jeż jest ładniejszy.

© 2018 Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej w Stalowej Woli. All Rights Reserved.