Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu na finale WOŚP. Grupa "Plastusie" brała udział w konkursie na najpiękniejsze serce WOŚP. Nasza grupa zdobyła wyróżnienie oraz I miejsce w konkursie. Podczas wręczania dyplomu nasze przepiękne serce zostało wylicytowane. A pieniądze przekazane na WOŚP. Tak więc grupa "Plastusie" też chętnie wspiera ten szczytny cel.

W piątek 10 stycznia w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy.  Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy, rozpoczęli bal. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Motyle w dzień Św. Andrzeja wywróżyły brodę Św. Mikołaja.Wystarczyło dorysować głowę i już wiemy kto nas niedługo odwiedzi.Kto nie był niech zazdrości.
 

Grupa Motyle pięknie obchodziła 101 rocznicę Niepodległości.Być dobrym Polakiem to wiedzieć również, kiedy Polska ma swoje urodziny i wiedzieć jak pięknie i odświętnie je obchodzić.
 
 

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców". 

W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".

Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!

Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

#DzieciUcząRodziców

W tym roku szkolnym nasze przedszkole zostało włączone do akcji 'Szkoła pamięta". Akcja polega na upamiętnieniu ważnych postaci i wydarzeń historycznych, odwiedzeniu lokalnych miejsc pamięci oraz odwiedzeniu miejskiego cmentarza i nagrobków.

W czwartek i piątek grupa 4-5-6 latków wybrała się na wycieczkę na cmentarz, celem odwiedzenia grobów,  zapalenia zniczy.

     

Motyle odwiedziły Urząd Pocztowy w Stalowej Woli.Poznały pracę listonosza i stanowiska znajdujące się na głównej sali na poczcie.Wspaniała wycieczka pełna niespodzianek. Wysyłaliśmy karty pocztowe.   
 
 

W październikowy ciepły poranek "Plastusie wybrały się na wycieczkę do agroturystyki "Madejówka". Panie gospodynie przywitały nas ciepło. Pokazały jak funkcjonuje gospodarstwo na co dzień. Poznały zwierzęta domowe, jak się uprawia ogródek. Miały okazję do miłej przejażdżki bryczką. Na koniec naszego pobytu zjedliśmy kiełbaski i placuszki z blachy, nie zabrakło też domowego ciasta. Korzystając z jesiennej pogody świetnie bawiliśmy się na placu zabaw. Było nam niezmiernie miło gościć w "Madejówce", z uśmiechniętymi buziami wróciliśmy do przedszkola. To był wspaniały dzień i chętnie tam powrócimy.

 

Niedawno byliśmy na pięknej wycieczce w zabytkowym kościele Św. Floriana.Poznaliśmy jego historię, postać jego patrona. Piękna wycieczka, piękny czas.
 
 

 Motyle mają ogromne szczęście. Dostaliśmy z Afryki niespodziewaną paczkę, w której przyleciał do nas Zippi. Musimy się nim zaopiekować i starać się aby poczuł się u nas bezpiecznie. Witaj Zippi.

Zippi zna już naszego pająka Karola. Przywitaliśmy się  z nim i my. Od teraz będzie mieszkał na szafie i patrzył jak fajnie jest w naszym przedszkolu i naszej grupie Motyle.
 
 

 

© 2018 Przedszkole nr 7 im. Marii Konopnickiej w Stalowej Woli. All Rights Reserved.

Szukaj